Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo zmerno do pretežno oblačno. Predvsem na zahodu so še možne manjše padavine. Po nižinah vzhodne Slovenije bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 10, na Primorskem do 15 °C.
10°C | 19°C
sreda, 17.10.2018
10°C | 22°C
četrtek, 18.10.2018
9°C | 21°C
petek, 19.10.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Ponedeljek, 15.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Talne cestne oznake za varne poti kolesarjev


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
07.09.2018      20:33
A A

Talne cestne oznake za varne poti kolesarjev


Na Občini Mengeš ugotavljajo, da se v poletnih mesecih vedno več posameznikov odloča za prevoz na delovno mesto ali drugam s kolesom. Ker se želijo kolesarji izogniti najbolj prometnim, navadno regionalnim cestam, za svojo pot izberejo lokalne, povezovalne poti med naselji. Le te navadno nimajo primerno urejenih kolesarskih poti oziroma niso dovolj široke za varno kolesarjenje, pogosto pa jih za bližnjico uporabljajo tudi vozniki avtomobilov. Za zagotavljanje prometne varnosti omenjenih kolesarjev so se na občini odločili za označitev koridorjev za kolesarje oziroma za talne oznake kolesarskih poti.


V letošnjem letu so se talne oznake namenjene kolesarjem  izvedle na lokalni cesti Mengeš- Loka oziroma po Liparjevi in Trzinski cesti
V letošnjem letu so se talne oznake namenjene kolesarjem izvedle na lokalni cesti Mengeš- Loka oziroma po Liparjevi in ...
Deli:
Franc Jerič, župan Občine Mengeš, je pojasnil: »Na Občini Mengeš si že dalj časa prizadevamo, da bi zagotovili varne kolesarske povezave med naselji, saj podpiramo prevoze na delo in drugam s kolesom. Prav zato smo se v začetku leta pridružili regionalnemu projektu ureditve regionalnih kolesarskih povezav, ki ga vodi Občina Kamnik. Pa vendar je bilo poleti število kolesarjev nad pričakovanji, zato smo se odločili, da zanje zagotovimo večjo varnost v prometu.«

Občina je pripravila elaborat za izvedbo označbe prometnega pasu namenjenega mešanemu prometu s horizontalnimi oznakami, simboli kolesa in dodanima dvema puščicama v smeri vožnje. V letošnjem letu so se talne oznake namenjene kolesarjem  izvedle na lokalni cesti Mengeš- Loka oziroma po Liparjevi in Trzinski cesti. 

Na Občini Mengeš verjamejo, da bo tudi dolgoročna rešitev, izgradnja regionalnih kolesarskih povezav, ki je predvidena v omenjenem regionalnem projektu, realizirana v naslednjih letih.

Besedilo in foto: Občinska uprava
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 09-2018
Izšla: 14.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
15.10.2018
Danes ni dogodkov.
17.10.2018 | Tečaji in delavnice
Depresija in duševno zdravje
17.10.2018 | Tečaji in delavnice
Skupinska pogovorna srečanja za mlade

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo