Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

pretežno jasno
V notranjosti Slovenije bo oblačno. Občasno bo rosilo ali rahlo deževalo, nad okoli 700 m nad morjem pa rahlo snežilo. Ponoči se bodo rahle padavine umikale proti jugu, od severozahoda se bo pričelo jasniti. Na Primorskem bo delno jasno, pihala bo šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 5, v alpskih dolinah do -3, ob morju okoli 8 °C..
3°C | 9°C
nedelja, 19.11.2017
2°C | 8°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 9°C
torek, 21.11.2017
1°C | 8°C
Opozorila
Petek, 17.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
9°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

40 dni BREZ ALKOHOLA


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
05.03.2017      22:01
A A

40 dni BREZ ALKOHOLADeli:

Vsakoletna postna akcija 40 dni BREZ ALKOHOLA nas nagovarja tudi letos. Letošnja preventivna akcija nosi ime Izberi prav, Bodi z mano in nas vabi k temu, da bi se vzdržali pitja alkohola v času posta. Spodbuja nas, da bi se v tem času vzeli več časa za skupno igranje družabnih iger, obisk kinematografa, kulturne prireditve, sprehode, izlete, druženje s sorodniki, prijatelji, igranje z otroki in druge športne aktivnosti. Z zmanjšanjem pitja alkohola pridobimo boljše odnose v družini, boljši spomin, boljše spanje, več energije, manjše tveganje za okvaro možganov, jeter, srca,  za povišan krvni tlak,  za nastanek raka, za poškodbe na cesti in pri delu,  za težave v službi in manj možnosti za spore ali prepire. Ob tem ne smemo pozabiti, da je alkohol  najbolj razširjena droga v Sloveniji. Izredno zaskrbljujoče je dejstvo, da se vedno več otrok in mladostnikov z alkoholom sreča že pred 13. letom, večina z dovoljenjem staršev. Pitje pri mladih povzroča škodo v telesnem razvoju in povečuje verjetnost za odvisnost v odraslosti. ravno tako moramo alkoholu na letni ravni neposredno pripisati kar 956 smrti in skoraj 234 milijonov evrov neposredne materialne škode zaradi prometnih nesreč, nasilja v družini in kriminala. Alkohol ostaja eden izmed glavnih povzročiteljev prometnih nesreč. Med alkoholiziranimi povzročitelji niso samo vozniki, ampak tudi pešci in kolesarji. V letu 2016 je policija kaznovala 9.000 voznikov zaradi alkohola, 38 oseb je umrlo zaradi alkohola v prometnih nesrečah, 170 je bilo huje poškodovanih. Tudi tokrat je akcijo pripravila  Karitas ob pomoči Agencija za Varnost Prometa republike Slovenije in zavod Med.Over.Net, medijsko so jo podprli številne radijske postaje in časopisne hiše  zavedajoč se pomena življenja brez alkohola. Akcijo lahko podpremo tudi mi sami  že s tem, da, pijemo malo, ali nič alkohola in ga ob tem ne vsiljujemo drugim. Sicer si za vzdržek, ali post od alkohola lahko vzamemo tudi kakšen drug termin. ki naj bo čim daljši .   

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 08
Izšla: 19.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo