Logo MojaObčina.si

Lukovica

DANES
8°C
3°C
JUTRI
3°C
2°C
Deli
3307

Župnik Anton Potokar iz Krašnje dopolnil 70 let

Na 16. navadno nedeljo je župnik Anton Potokar pri sveti maši spregovoril o gostoljubnosti, kajti v času počitnic in dopustov se odpravimo v goste in tudi k nam pride kdo v goste. Naši stari ljudje so rekli in se tega tudi držali: Gost v hiši, Bog v hiši in starejši še pomnijo, kako ni bilo nikjer ograj in so bila hišna vrata vedno odprta za vsakega obiskovalca in vsak je bil lepo sprejet. Napisi nad durmi Pozdravljen bodi, ki v hišo prideš in Bog s teboj ko odideš so bili izraz dobrodošlice. Kako pa danes? Postavljamo visoke ograje, napise Pozor hud pes in se oddaljujemo eden od drugega. In na koncu svete maše, med katero  je bilo govora o gostoljubnosti so se župljani spomnili tudi župnikovega rojstnega dne in tega, da letos mineva 20 let kar je prišel v Krašnjo. In če se ozremo na pisanje Boža Rustje o župnikih , ki pravi, da  ŽUPNIK NE DELA NIKOLI PRAV
Če župnik malo dlje pridiga, govorijo: ne zna končati.
Če je kratek, se ni dovolj pripravil.
Če povzdigne glas ali kaj pribija, samo kriči in vpije.
Če govori mirno, ga ni mogoče razumeti.
Če govori resnico, je prezahteven.
Če govori blago, se ne upa izpostaviti. 
Če gre z doma, je vedno na cesti.
Če ne gre nikamor, samo doma čepi.
Če hodi na obiske, ga ni nikoli doma.
Če ostaja v župnišču, ne mara na obiske. 
Če govori o denarju, mu gre le za plačilo.
Če o denarju molči, je slab gospodar.
Če pripravlja župnijska praznovanja, bi samo »komandiral«.
Če ničesar ne pripravlja, je zaradi njega župnija mrtva.
Če si za ljudi vzame čas, ne zna nehati.
Če se mu mudi, ne zna poslušati.
Če točno začne mašo, njegova ura prehiteva.
Če minuto zamudi, ga mora ves svet čakati.
Če obnavlja cerkev, zapravlja denar.
Če je ne popravlja, po njegovi krivdi vse propada. 
Če moli brevir v cerkvi, razkazuje svojo pobožnost,
če moli brevir na samem v župnišču, ni nič pobožen.
Če zboli, ne zna paziti nase,
če je zdrav, ne razume bolnih.
Če je mlad, nima izkušenj.
Če je star, bi že lahko odšel v pokoj.
Če umrje – je spet storil napako, ker ne vemo, kdo ga bo nasledil.
Z duhovniki je res križ, nikoli ne delajo prav.

In če držijo zgoraj navedene besede za nas, kajti to je naše mnenje, je bilo ob nagovoru, tokrat slišati pohvale in zahvale, saj je v vseh teh letih ob malce slabšem zdravstvenem stanju veliko postoril na dušno pastirskem področju v župniji. Poleg rednega dela, številnih veroučnih ur, svetih maš, srečanj in delitve zakramentov,veselih in žalostnih je v župniji obnovil tudi sakralne objekte. Vse premalokrat pokažemo kako smo veseli in hvaležni Bogu, da ste med nami in s tem ohranjate župnijsko skupnost. Farani iz župnije Krašnja se vam še naprej priporočamo v molitev, a hkrati obljubljamo, da se bomo tudi mi v priprošnjah Nebeškemu Očetu in Materi Mariji obračali z željo naj vam tudi v prihodnje stoji ob strani in vam nameni še veliko zadovoljnih let med nami. In čisto na koncu pred zahvalo župnika Antona in blagoslovom smo prisluhnili še  tem besedam:Po sveti maši običajno hitimo domov, danes se po sveti maši zadržimo ob pogostitvi, da kakšno rečemo, mogoče tudi zapojemo z našimi pevci in, da vsak posebej  stisne roko župniku. V imenu vseh tukaj zbranih in mnogih, ki se danes niso mogli udeležiti svete maše pa vam  spoštovani župnik izrekam Bog vas živi. Druženje se je nadaljevalo pred cerkvijo , kjer je župnik prejel mnoge dobre želje od številnih faranov vseh starostnih generacij.      

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij