Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nastajale bodo krajevne padavine, deloma kot plohe, na zahodu tudi nevihte. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo 26 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 26°C
petek, 30.06.2017
16°C | 28°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Žive jaslice v Postojnski jami


VERSKE

| |
31.12.2013      16:23
A A

Žive jaslice v Postojnski jami


Letos praznuje postavitev svetopisemskih prizorov Božjega rojstva v prostorih kraškega podzemlja 24 let. Sama postavitev spada med največjo in najstarejšo obliko prikaza živih jaslic pri nas.


Deli:

Svetopisemski dogodki o božjem rojstvu so postavljeni  ob najlepših kapniških tvorbah in obiskovalci lahko istočasno uživajo v lepotah podzemnega sveta, ter obenem  podoživljajo  posamezne prizore iz Svetega pisma, ki so letos dobili popolnoma novo  postavitev. K prazničnemu vzdušju na svojstven način prispevajo tudi  nastopajoči pevski zbori iz vse Slovenije in zamejstva.  Med nastopajočimi zbori  se  že nekaj let predstavljajo tudi  cerkveni zbori iz  župnije Brdo. Letos sta skupaj  nastopila otroški in mladinski pevski zbor pod vodstvom Petre Avbelj. Poleg daljšega koncerta v  jami so tokrat zapeli še na balkonu  prireditveno  kulinaričnega središča Jamski dvorec, vsem tistim, ki so potrpežljivo čakali, da se z  vlakcem odpeljejo v notranjost čudovitega podzemnega sveta.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo