Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Žive jaslice v Postojnski jami


VERSKE

| |
31.12.2013      16:23
A A

Žive jaslice v Postojnski jami


Letos praznuje postavitev svetopisemskih prizorov Božjega rojstva v prostorih kraškega podzemlja 24 let. Sama postavitev spada med največjo in najstarejšo obliko prikaza živih jaslic pri nas.


Deli:

Svetopisemski dogodki o božjem rojstvu so postavljeni  ob najlepših kapniških tvorbah in obiskovalci lahko istočasno uživajo v lepotah podzemnega sveta, ter obenem  podoživljajo  posamezne prizore iz Svetega pisma, ki so letos dobili popolnoma novo  postavitev. K prazničnemu vzdušju na svojstven način prispevajo tudi  nastopajoči pevski zbori iz vse Slovenije in zamejstva.  Med nastopajočimi zbori  se  že nekaj let predstavljajo tudi  cerkveni zbori iz  župnije Brdo. Letos sta skupaj  nastopila otroški in mladinski pevski zbor pod vodstvom Petre Avbelj. Poleg daljšega koncerta v  jami so tokrat zapeli še na balkonu  prireditveno  kulinaričnega središča Jamski dvorec, vsem tistim, ki so potrpežljivo čakali, da se z  vlakcem odpeljejo v notranjost čudovitega podzemnega sveta.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo