Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno, predvsem v Prekmurju bo še možna jutranja megla. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
11°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Ljudska pobožnost križevega pota (Via crucis)...


VERSKE

| |
24.03.2014      7:55
A A

Ljudska pobožnost križevega pota (Via crucis)


V postnem času, ki ga začenjamo s pepelnično sredo, kristjani premišljujemo o pomenu Jezusovega trpljenja. Opora v hoji za trpečim Gospodom je lahko tudi ljudska pobožnost križevega pota. Postaje ali upodobitve križevega pota se nahajajo v vsaki cerkvi, obstajajo pa tudi postaje in kapelice križevega pota v naravnem okolju. V Sloveniji je navada, da ga verniki molimo tudi ob nedeljah, večkrat na romarskih krajih, ali v podružničnih cerkvah, kjer od postaje do postaje, nosijo križ in premišljujemo. Molitev križevega pota je razdeljena na štirinajst postaj.


Deli:

Na pobudo ŽPS se je letošnja pobožnost križevega pota pričela v župniji Brdo v cerkvi sv. Luka v spodnjih Praprečah. Letos pri križevem potu sodelujejo kot bralci birmanci in tudi zato je tokrat križev pot  malce mladostniško obarvan. V čudoviti in akustično eni izmed najstarejših cerkve v Črnem grabnu smo se tako zbrali na sončno nedeljsko popoldne, da se skupaj podamo po poteh križevega pota. Ob premišljevanjih ob posameznih postajah smo bogatili tudi svoj notranji duh. Saj je postni čas  enkratna priložnost ne samo , da premišljuješ Jezusovo trpljenje,ampak da poskušaš korenito spremeniti svoje življenje. Ob premišljevanju vsebin posameznih postaj lahko spoznamo kaj delamo narobe in kaj moramo spremeniti na sebi, da bomo postali boljši. Za sklep tokratne pobožnosti smo zmolili še litanije in prejeli blagoslov in potem so se mnogi odpravili na svoje domove peš, tako kakor so k sv. Luku tudi prišli. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo