Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 19.08.2017

oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno. Krajevne padavine, predvsem plohe in nevihte bodo do noči od zahoda postopno zajele vso Slovenijo. Zapihal bo severovzhodni veter. Temperature bodo od 20 do 27, ob morju in v Beli krajini še do okoli 30 stopinj C.
18°C | 31°C
nedelja, 20.08.2017
15°C | 26°C
ponedeljek, 21.08.2017
11°C | 25°C
torek, 22.08.2017
10°C | 26°C
sreda, 23.08.2017
13°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 19.8.2017 ob 16h
Zvečer in ponoči lahko predvsem na Primorskem ob prehodu hladne fronte nastanejo krajevna neurja. Pojavijo se lahko močne nevihte z nalivi in sunki vetra.
18°C
31°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Letošnjim birmancem in birmankam na pot


VERSKE

| |
24.03.2014      8:03
A A

Letošnjim birmancem in birmankam na pot


Podelitev zakramenta birme naj bi sovpadala z duhovno zrelostjo, zato se birmo pogosto podeljuje ob prehodu iz otroštva v odraslost, npr. ob koncu osnovne šole. Birmanci se morajo na birmo pripraviti, zunanje in notranje. Poglobiti morajo znanje o veri ter poglobiti vero samo. Pred birmo imajo tudi ustno spraševanje, pri katerem birmovalec preveri znanje birmancev.


Deli:

Tako je na  pepelnico  ljubljanski stolni župnik, prelat in prošt Jožef Lap najprej nagovoril letošnje birmance in birmanke na srečanju, ki so ga imeli v župnišču. Nato pa pri sveti maši spregovoril vsem zbranim o tem, da je pepelnica dan, ko lahko vstanemo, ko se lahko spreobrnemo. Zaradi Gospoda moramo postni čas vzeti resno in odgovorno, kajti naš čas je kratek. Bog nam ponuja roko usmiljenja, Gospod nas vabi in od nas je odvisno, ali mu bomo rekli tukaj sem. Nekaj globokih misli je namenil tako staršem, kakor botrom letošnjih birmancev in birmank in jih spodbudil naj bo ob tem, da je birmanec v hiši veselje, saj le to  lahko dvigne skupnega duha. Tako smo na večer pepelnične srede spoznali, da je pred nami čas milosti, le izkoristiti ga moramo.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 05
Izšla: 06.07.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo