Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Sveta Cecilija zavetnica cerkvene glasbe


VERSKE

| |
25.11.2014      22:02
A A

Sveta Cecilija zavetnica cerkvene glasbe


Kako hitro je leto na okoli, saj smo že na pragu novega cerkvenega leta in tik pred njim goduje sv. Cecilija zavetnica cerkvene glasbe, glasbenikov, izdelovalcev glasbenih instrumentov, pevcev, izdelovalcev orgel in pesnikov.


Deli:

V soboto so se tako v cerkvi Marije Vnebovzete zbrali pevci kar štirih cerkvenih pevskih zborov. Mešanega in mladinskega pevskega zbora iz Brda,ter  mešanega pevskega zbora iz Šentvida in Zlatega polja. Ker je slovesnost sovpadala z praznikom Kristusa Kralja vesoljstva je bil nagovor namenjen prazniku ,a vendar je bil del nagovora  namenjen tudi  pevcem, organistom in zborovodjem. Branje beril in petje prošenj  je tokrat pripadlo slavljencem tako, da so dodali svoj pečat k praznovanju  tudi z brano besedo. V prošnjah so se spomnili tudi vseh že pokojnih članov pevskih zborov in organistov  in prosili Boga naj jim da doživeti lepoto nebeškega bogoslužja. Slovesnosti so se pridružili tudi pritrkovalci , ko so končali izvabljati melodije z pomočjo zvonov,  saj tudi oni spadajo med svojevrstne ustvarjalce cerkvene glasbe. Po končani sveti maši so se vsi zbrali še v župnišču, saj se na praznik tudi kaj popije in poje. V zahvalo za lepšanje bogoslužja, dvigovanje zbranosti in poglabljanje duhovnosti pri svetih mašah in slovesnostih  so prejeli še spominsko darilce od domačega župnika Andreja Sveteta .
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo