Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Srečanje starejših v župniji Krašnja


VERSKE

| |
20.09.2016      22:36
A A

Srečanje starejših v župniji KrašnjaDeli:

Na nedeljo svetniških kandidatov ljubljanske metropolije – škofa Janeza Frančiška Gnidovca, nadškofa Antona Vovka, škofa Friderika Baraga, duhovnika Andreja Majcna in profesorja Antona Strleta so se v cerkvi svetega Tomaža v Krašnji zbrali tudi starejši in bolni, da bi se srečali z Njim pri sveti maši. Tokrat je zbrane nagovoril Miro Šlibar, ki je skupaj z domačim župnikom Antonom Potokarjem daroval sveto mašo. V svojem nagovoru je tokrat začel z obiskom Marije romarice iz Fatime v domu sv Katarine v Mengšu, kjer so se z njo srečali tako uslužbenci kakor starejši. Ob tem je povedal s kakšnim zaupanjem so prihajali k njej starejši in ob tem še poudaril, da večerna molitev ni samo zvečer, da jo lahko molimo tudi preko dne, kajti lahko, da zvečer ne bomo imeli časa. In še nečesa ne smemo pozabiti starost je lahko tudi primeren trenutek, ko se vzpostavi  prijateljska vez in se tudi kaj odpusti, ter postanemo bolj solidarni tudi z pomočjo med seboj in do drugih. Ob tem je seveda mislil na številne molitve, ki jih starejši opravijo v času, ko se počutijo osamljene in onemogle.  Med sveto mašo smo obnovili krstne obljube, starejši so prejeli tudi bolniško maziljenje o katerem je dejal, da ni za bolezen ampak za moč, za lažje premagovanje težav, ki nastopijo z starostjo. Ob tem ni mogel mimo tega, da so mnogi redno hodili k sveti maši, na starost pa niso  mogli več, a k njim niso poklicali duhovnika, kajti mlajši so menili, da se bodo prestrašili, če bo k njim prišel duhovnik, da bo potem pa kar za umret. Tako kakor domači župnik se je tudi on zahvalil v svojem nagovoru članom ŽPS, pevcem in pevkam, ter organistki in vsem dobrim gospodinjam, ki so tokratno srečanje pripravili. Tokratno nedeljsko druženje so končali v župnišču ob pogostitvi in prejemu priložnostnega darila, ki jim ga je izročil župnik Anton Potokar. Pogum potrebujete in zato vam tokrat podarjam knjižico Zgodbe za pogum je v krajšem uvodnem nagovoru dejal  župnik Anton Potokar. Župnik Miro Šlibar je zbranim prebral dve zgodbi iz knjige, ki jo je izdala  založba Ognjišče. Tako smo prisluhnili zgodbi Moč križa in o polžu , ki je plezal na češnjo. In ko so ga vprašali  čemu pleza nanjo, saj češnje še niso zrele, je odgovoril: Ko pridem jaz gor bodo že. Naj torej vztrajnost in zaupanje v Boga ob Božjem blagoslovu in Marijinem varstvu  spremljata starejše do naslednjega druženja v cerkvi sv. Tomaža v Krašnji.       
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo