Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 16.08.2018

jasno
Ponoči se bo zjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 16, ob morju 20 °C.
15°C | 29°C
petek, 17.08.2018
14°C | 31°C
sobota, 18.08.2018
17°C | 31°C
nedelja, 19.08.2018
16°C | 31°C
ponedeljek, 20.08.2018
16°C | 32°C
Opozorila
Sreda, 15.8.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Slomškovo bralno priznanje in bralni klub ......


VERSKE

| |
05.09.2016      22:06
A A

Slomškovo bralno priznanje in bralni klub odpirata svoja vrataDeli:

Poleg novega šolskega leta smo 1. septembra uradno začeli tudi novo pastoralno leto, uradno sicer da, v praksi pa z  kakšnim dnevom, ali  tednom zamika in vendar začeli smo. Prvi dan pouka učenci v roke dobijo poleg navodil kako se vesti v prometu in v šoli, ter okoli nje, koliko to preberejo in spoštujejo je drugo vprašanje, še nešteto vabil k tem in onem dodatnem, dopolnilnem in ne vem še kakšnem pouku, da o zavarovanju takšnem in drugačnem ne pišem. Sprašujem se, ali otroci res potrebujejo vse to? Tudi mi smo v naših letih šolanja na osnovni šoli kolikor se spomni imeli možnost vključiti se v eno, pazi samo eno popoldansko dodatno dejavnost. In tiste si se moral držati in ne skakati kot mladi kozliček naokoli iz ene v drugo in tretjo dejavnost, kakor ti je pač odgovarjalo. Časi so drugačni in starši so radi malce prosti in je kar lepo, če vedo, kje so otroci. Zato čim več dopolnilnih dejavnosti, da bo mir pred njimi. Ob tem ne pomislijo, ali otroku to odgovarja, ga zanima , ga veseli, še bolje bo od tega odnesel kaj pametnega, se naučil kar mu bo potem prišlo prav.  Kot dopolnilno dejavnost, ki prinaša nekaj dobrega lahko uvrstimo tudi  Slomškovo bralno priznanje, ki nas iz  leta v leto spodbuja, da bi tako otroci kot odrasli radi segali po branju, dobrih knjig, med katerimi so nekatere vesele in navihane, druge bolj resne in razmišljujoče. Prav vse nas navdušujejo, da bi z njihovo pomočjo ujeli tisto srečo, da bi se duhovno obogatili in razširili svoja obzorja. Bralci lahko izbirajo tudi druge knjige, ki jih ni na seznamu SBP in za katere menijo, da sledijo Slomškovi spodbudi: »Le kaj pametnega si izvolite v branje, da ne boste časa in denarjev izgubljali, si pošteno srce in pamet kalili.« SBP in Slomškov bralni klub sta tako priložnost, da se v župniji ob dobri knjigi zbirajo in povezujejo vse generacije. Sicer se nam ponuja kar še nekaj dobrega branja in sicer za najmlajše in malce starejše v Mavrici, branje za celo družino se najde v reviji Ognjišče, za malce starejše tiste najstnike je revija Najst. Vse revije in  tudi knjižne izdaje založb Družine Ognjišča in Mohorjeve družbe  se trudijo izobraževati, osveščati, nasmejati in zabavati v merah , ki so dostojne človeka, torej gradijo na krščanskem temelju, ki ga je položil že blaženi Slomšek. Zato še kako prav pridejo še sedaj njegove preroške misli, ki jih je zapisal za časa življenja. Starši in vzgojitelji; dajte si dopovedati z znamenji časa in spoznajte, da človek, ki je vero izgubil, ne pozna več nobene postave in nobenih mej.  Očetje in matere, sreča ali nesreča prihodnjih dni v vaših rokah leži. Kakor boste otroke vzredili, take čase, slabe ali dobre, bomo imeli.  Šola, ki se edino s poučevanjem peča, je polovičarska! Mnogo bolj važno delo je vzgoja, ki se je nikoli ne sme ločiti od pouka. Pouk in vzgoja morata složno napredovati. Branje in pisanje je le lupina, jedro pa krščanska omika in žlahtno srce. Moder in priden šolnik človeškemu rodu veliko več koristi kakor  najslavnejši vojskovodja, kateri sovražnike strahuje in premaguje kraljestva. Naj bo zato tokrat šolsko in veroučno leto, leto, ki nam je dalo veliko novih idej, novih spoznanj....... in starih prijateljev. Tudi knjige in revije so lahko dobri prijatelji.  

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo