Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
18°C | 31°C
torek, 27.06.2017
18°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
18°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Romarji iz Brda in Zlatega Polja poromali v ......


VERSKE

| |
09.03.2016      23:06
A A

Romarji iz Brda in Zlatega Polja poromali v letu usmiljena v ljubljansko stolnicoDeli:

Če se ozremo nazaj v zgodovino zasledimo, da  so bile svetoletne cerkve in sveta vrata samo v rimskih bazilikah, zato je bilo romanje v svetoletne cerkve poseben dogodek. Sveto letne cerkve, smo v preteklostih že imeli tudi po krajevnih cerkvah, v praznovanju jubileja usmiljenja, pa nam je sveti oče Frančišek odprl tudi svetoletna vrata, a   ne samo v rimskih bazilikah, ampak tudi v vsaki stolnici in drugih pomembnih cerkvah. Zato smo letos še posebej nagovorjeni in povabljeni na tako romanje, ko imamo svetoletna vrata skoraj »na pragu naših domov«. To romanje naj  v nas prebudi in poglobi odprtost za vse božje darove svetega leta usmiljenja in nas hkrati nauči, da bomo tudi sami znali biti usmiljeni. S temi besedami je povabil župnijski upravitelj Jožef Lap farane tako iz farnega središča  na  Brdu kakor Zlatem Polju, da se romanja v ljubljansko stolnico svetega Miklavža udeležijo v čim večjem številu. In smo se odpravili eni v zgodnjih jutranjih urah peš, drugi z avtobusi, spet  tretji z osebnimi vozili v kakor pravijo zeleno Ljubljano. Kar 40 se jih je odzvalo romarskemu klicu in pot do Ljubljane prepešačili. Ob prihodu v Ljubljano smo se zbrali na dvorišču kapiteljske hiše na Cirili Metodovem trgu 7, to je nasproti stolnice, kjer smo opravili uvodno spokorno bogoslužje in se pripravili za vhodno procesijo skozi svetoletna vrata ljubljanske stolnice. Ob tem smo spoznali še sostanovalce kapiteljske hiše tudi nekdanjega duhovnega pomočnika Petra Kvaternika. Po svečanem vhodu v stolnico skozi stoletna vrata smo imeli  molitveno uro božjega usmiljenja, ki so jo pripravili animatorji  nato pa je sledila  romarska sveta maša. Med sveto mašo smo poleg  značilnosti  stolnice zgrajeni  leta 1707  slišali še priliko o farizeju in cestninarju. In se na koncu spraševali kdo je šel opravičen na dom. mašni pridigar Jožef Lap, ki je tokrat vodil somaševanje ob Ivanu Povšnarju in Jakobu Barleti je izrazil še željo, da naj se to romanje pozna v našem vsakdanjem  življenju med lepimi griči in se  posebno zahvalil še tistim, ki so to romanje vzeli resno in romarsko pot prehodili peš.  Po končanem bogoslužju v stolnici, smo se ponovno zbrali na dvorišču kapiteljske hiše, kjer je potekalo  prijateljsko in družabno srečanje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo