Logo MojaObčina.si

Lukovica

JUTRI
22°C
2°C
PET.
24°C
5°C
Deli

Strombolijev cirkus v Šentvidu pri Lukovici

Verjetno se še spomnite otroških let, ko smo starše prosili, da so nas peljali v cirkus, ki je prav tiste dni gostoval v bližnjih Domžalah. Z kakšnim zanimanjem smo si ogledovali čarovnike, krotilce divjih živali, žonglerje, čarovnike in koliko je bilo še drugih zanimivosti na ogled. Za ogled tokratne cirkuške predstave v Šentvidu pri Lukovici, kjer je gostoval Strombolijev cirkus otroci niso potrebovali denarja za vstopnino, čeravno so tudi tu nastopali artisti, krotilci divjih živali in čarovniki. V Strombolijevem cirkus so namreč  tokrat nastopali animatorji Oratorija 2016 iz  Brda, Zlatega Polja, Blagovice, Krašnje in Šentožbolta. Res,da ni bil mednarodni, bil pa je medžupnijski  kar tudi nekaj pomeni, saj zbrati toliko mladih iz tolikih župnij in pripraviti tako dobro predstavo res ni kar tako. Sicer je tokratna cirkuška zgodba povezana z vsebino letošnjega Oratorija, kjer bo otroke spodbujal tudi Ostržek. In ravno on je nastajal pred nami  na odru kulturnega doma Antona Martina Slomška v Šentvidu. Sicer ni bila zajeta  celotna pot Ostržka, ampak le tisti del, ko se odpravi v cirkus v želji po nečem novem, po pustolovščinah, a še vedno z mislijo pri svojem očetu. V areni cirkusa ni sam, saj se mu pridružijo še drugi nastopajoči, ki držijo mlado in staro vseskozi v napetosti. Čeprav se oder zagrne in se cirkusanti še zadnjič priklonijo, tudi tisti iz ozadja s tem cirkuške predstave še zdaleč ni konec, saj se nadaljuje za staro in mlado na bližnjem igrišču. Poleg izdelkov, ki so jih pripravili animatorji, da bi pridobili prepotrebna sredstva za izvedbo letošnjega Oratorija se lahko pomerimo v metanju trojk, balinanju metanju podkev, streljanjem  v tarčo in metanju žogice v pločevinke. Med bolj imenitne športe sodi golf in tudi v tej panogi se lahko preizkusimo, ter še v igri tri v vrsto, spominu in še mnogih drugih. In v čem so animatorji najboljši, v peki palačink in te je bilo obvezno potrebno poskusiti, kajti tako dobrih ne dobiš nikjer in tudi jaz sem jih bil deležen. Tokrat smo na delu lahko opazovali tudi Tanito Fabjan Demšar, ki nam je s svojim štirinožnim prijateljem pokazala umetnost sožitja človeka in psa. Razposajenost na športnem igrišču se je razpotegnila v pozno popoldne in po ureditvi vsega tako kakor mora biti, beri pospravljanju so animatorji sedli za mizo in že začeli načrtovati prvi Oratorijski dan, ki bo v soboto 28. maja na Brdu in zagotovo bo veselo in zabavno, a tudi poučno. Sicer pa bo lahko vsak kdor še ni utegnil prispevati svoj dar z nakupom izdelkov to lahko storil tudi za čas trajanja Oratorijskega dne, ki se bo zaključil z večerno sveto mašo.    

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi