Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 15, ob morju in na Goriškem do 20 °C.
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 21°C
petek, 28.09.2018
5°C | 23°C
sobota, 29.09.2018
10°C | 18°C
nedelja, 30.09.2018
4°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Revija otroških pevskih zborov dekanije ......


VERSKE

| |
27.04.2017      22:32
A A

Revija otroških pevskih zborov dekanije DomžaleDeli:
Ob praznem grobu v cerkvi sv. Martina v Dobu pri Domžalah je več kot dvesto dvajset otrok in zborovodij ter spremljajočih glasbenikov na dekanijskem srečanju otroških pevskih zborov veselo prepevalo. Osem nastopajočih zborov nam je v nedeljskem popoldnevu prepevalo vesele in malce manj vesele pesmi povezane z časom v katerem smo. Uvodne besede pozdrava je izrekel  Janez Avsenik, dekanijski animator za cerkvene pevske zbore. Tehnična navodila, tista osnovna ter pozdrav dobrodošlice je izrekel tudi domači župnik  Jure Ferlež tokrat tudi godovnjak, saj je v nedeljo praznoval sv. Jurij. Nato  sta besedo predala štiriperesni deteljici Evi, Evi, Beti in Špeli, ki so srečanje z vso resnostjo pripeljale do konca začenši z molitvijo . Na srečanju smo tako prisluhnili najprej domačinom otroškemu pevskemu zboru Mavrica z zborovodkinjo Tino Grošelj na kitari jih je spremljal Žiga Pogačar. Nataša Banko je pripeljala otroški zbor Veseli Kristjani iz Domžal, kjer so nam poleg otrok zapeli tudi njihovi starši. Iz Domžal je prišel tudi otroški zbor Sončni žarki  skupaj z zborovodkinjo Lili Sever. Zborovodkinja:  Andreja Pirc je pripeljala poleg kitarista Anžeta Kovačiča in Gašperja Pirca na cajonu še pevce in pevke iz župnije Jarše. Pevski zborček Zvonček župnije Vir vodita Lea Horvat in Martin Jereb na kitaro jih spremlja Boštjan Pohlin na klaviaturah Kaja Grošelj. Tudi v župniji Moravče odmeva več zvonov in najštevilčnejši so pri otroškem cerkvenem  pevskem zboru Zvončki, ki ga vodi zborovodkinja Barbara Fale na kitaro jih spremlja Nika Šter, za  cajonom  in klaviaturami je Blaž Pirnat. Tea in Luka Žnidar sta pripeljala iz Mengša  otroški pevski zbor Angelčke, če so vedno angelčki nam nista zaupala. Petra Avbelj je zborovodkinja in kitaristka pri otroškem pevskem  zboru z Brda in slednji so nastopili pred skupno pesmijo, še prej je sledil blagoslov, ki ga je podelil domači  župnik  Jure Ferlež,  nato so pevci in pevke skupno pod taktirko Natalije Podjavoršek zapeli še pesem Petra Pučnika  "Veseli človek se", ter Alelujo za orglami jih je spremljala Nataša Banko. Živeti v sožitju in ljubezni je misel ,ki nas preveva in, da je v Dobu tako so dokazali tudi člani otroškega zborčka, saj so v svojo pesem vključili tudi zahvalo župniku, ki je tisti dan godoval. O tem, da je bila v pesmi omenjena tudi torta in da ........kako je s tem vedo le tisti, ki so tokrat prisluhnili ubranim glasovom mladih pevcev


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo