Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 16.11.2018

pretežno jasno
Popoldne bo na Primorskem precej jasno, drugod bo delno jasno z občasno nekoliko povečano oblačnostjo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 15 °C.
4°C | 11°C
sobota, 17.11.2018
2°C | 7°C
nedelja, 18.11.2018
2°C | 6°C
ponedeljek, 19.11.2018
1°C | 5°C
torek, 20.11.2018
1°C | 3°C
Opozorila
Petek, 16.11.2018 ob 12h
V soboto in v nedeljo bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
4°C
11°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Revija odraslih pevskih zborov dekanije ......


VERSKE

| |
28.11.2016      23:04
A A

Revija odraslih pevskih zborov dekanije DomžaleDeli:

Na prvo adventno nedeljo  27. novembra 2016 je v cerkvi Marije Vnebovzete v Domžalah potekalo druženje odraslih cerkvenih  pevskih zborov. Za tokratno rdečo nit so izbrali pesmi , ki jih je napisal in uglasbil  dolgoletni domžalski župnik prof. Matija Tomc. Letos namreč mineva 30. let od njegove smrti in tako je bila revija odraslih pevskih zborov iz vse domžalske dekanije posvečena njemu in njegovim delom. Na  slovenski kulturni praznik 8. februarja  je pred 30 leti za vedno zaspal prof. Matija Tomc, dolgoletni domžalski župnik in eden najvidnejših slovenskih skladateljev 20. stoletja. Zato so vsakoletno dekanijsko srečanje odraslih cerkvenih pevskih zborov  pripravili v domžalski cerkvi, kjer so zbori peli Tomčeve pesmi.

O njegovem delu smo mnogo izvedeli iz veznega teksta, ki ga je prebiral Janez Kozjek, med njimi tudi to, da je imel vedno zbore, ki so šteli 100do 130 pevcev. zbrane je najprej pozdravil  domžalski župnik mag. Klemen Svetelj, ki je med drugim dejal: »Vesel sem, da je ta revija na prvo adventno nedeljo. Začenja se tudi začetek cerkvenega novega leta, hkrati pa tudi povabilo, da pridemo v globino svojega dostojnega življenja. Globina je tista, ki nas bo napolnila ... Naj bo ta začetek Adventa vesel, v glasbi brez globine ne gre. Naj današnji popoldan ne bo samo v notah, ampak naj bo napolnjeno z vsebino, s tisto vsebino, katero je prof. Tomc napisal v marsikatero melodijo, ki jo boste danes zapeli z vsem srcem .« Za uvod nam je  zaigral Trobilni kvintet župnije Domžale, za so zapeli  moški zbor župnije Sv. Martina Moravče zborovodja Alojzij Štefan, nato pa mešani pevski zbori župnij Sv. Martina Moravče zborovodja Dominik Štefan, orgle Tomaž Pirnat, župnije Trzin – zborovodja in organist Franci Banko, župnije  Sv. Mihaela Mengeš  zborovodja Andrej Levec za orglami Ana Kešnar,  župnije Dob zborovodja Marko Starbek za orglami Jana Lamberšek Starbek, župnije Brdo zborovodji Špela in Matevž Kink,  župnije Sv. Jožefa Vir zborovodja Meta Prelovšek, orgle Boštjan Černe in domači zbor župnije  Marije Vnebovzete  Domžale zborovodja Ksenija Kozjek organist Janez Kozjek. Ob odsotnosti referenta za cerkveno petje je zbranim spregovoril dekan dr. Andrej Marko Poznič  na koncu so pevci skupaj zapeli še ob spremljavi trobilnega kvinteta župnije Domžale in organista Tomaža Pirnata pod vodstvom zborovodkinje Ksenije Kozjek še tri pesmi prof. Matije Tomca Novo pesem poje stvarstvo, Vso zemljo tema krije in Zmagala si , Devica slavna. Po končanem nastopu je sledil še družabni del srečanja pevskih zborov domžalske dekanije.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!