Logo MojaObčina.si

Lukovica

DANES
22°C
6°C
JUTRI
13°C
10°C
Deli
2041

"PUSTIVA SE VNETI" -Luč miru iz Betlehema v Krašnji

Na zadnjo četrto adventno nedeljo smo v cerkvi svetega Tomaža v Krašnji prejeli letošnjo Luč miru iz Betlehema. Geslo letošnje Luči miru iz Betlehema Pustiva se vneti  je vabilo v dvojini in ni ukaz in ni prisila. Je kot odpiranje vrat, saj jaz sprejemam plamen in želim goreti, a bom neskončno srečnejši, če lahko to narediva skupaj. Vabim te, da se skupaj pustiva vneti. Pred 27 leti so skavti prvič prinesli luč v Slovenijo pod geslom »Mir je čas brez vojne«. Sporočilo je bilo takrat predvsem odmevno in na mestu. Danes je to sporočilo že tako daleč nazaj, da smo nanj morda že malo pozabili. Letošnja poslanica povzema pot Luči miru od Betlehema do vsakega posameznika. Začne se z omembo (betlehemske) votline, ker se je rodil Jezus, ki ga simbolizira Luč miru iz Betlehema. Luč gori in prižiga druge. Na tej poti pride pred nas in nas povabi, da se tudi mi pustimo prižgati in prižigamo druge. Pred nami pa je odločitev ali se bomo pustili vneti ali bomo nadaljevali kot ugasnjena sveča. Poslanica, ki jo je na koncu svete maše  prebrala predstavnica skavtov se glasi: Začelo se je v votlini, daleč stran od mene in tebe, ko se je zgodil čudež. Prišel je za vse, da bi vžgal naša srca. Bil je kot prižgana sveča, ki sveti le tako, da se daruje. Mnogi so se bali, da bi se jih plamen dotaknil, tiste pa, ki so ga sprejeli, je povabil, da svetijo skupaj in vnemajo druge. Prepotoval je dolgo pot, da je danes lahko pred menoj in pred teboj. Kaj bova naredila z njim? Lahko se obrneva stran in sva še naprej pusti sveči, ki se bojita, da bi se ju plamen dotaknil. Ali pustiva, da iz mene in tebe naredi naju, da ga širiva naprej. Kaj bova vzela danes? Je zopet dovolj samo sveča ali bova tokrat sprejela plamen? Letos so darovi zbrani pri delitvi plamena poleg kritja stroškov za sveče  enakomerno razdeljeni med tri ustanove. Tako jih bodo prejeli Misijonsko središče (projekt Albanija) – sredstva za gradnjo toplega doma družinam, ki trenutno nimajo strehe nad glavo ali pa so njihova bivališča v zelo slabem stanju, Zavod Živim (program PreŽivim) – sredstva za pomoč socialno ogroženim družinam, ki se kljub težkemu položaju odločijo sprejeti otroka in Drugi Dom, sredstva za dom za otroke s posebnimi potrebami, ko odrastejo in izgubijo starše. Ponesli smo vsak svoj plamen na svoj dom, a kakor je dejal župnik Anton Potokar na začetku svete maše Jezus se rodi v naših srcih in zato naj plamen Luči miru iz Betlehema sveti in ogreva naša srca, da bomo nosilci miru med nami.

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi