Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 25.04.2018

pretežno jasno
Ponoči se bo razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 12°C.
10°C | 25°C
četrtek, 26.04.2018
12°C | 24°C
petek, 27.04.2018
11°C | 23°C
sobota, 28.04.2018
10°C | 24°C
Opozorila
Torek, 24.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
25°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Prvo sveto obhajilo v cerkvi sv. Tomaža v ......


VERSKE

| |
16.06.2017      10:56
A A

Prvo sveto obhajilo v cerkvi sv. Tomaža v KrašnjiDeli:

Na nedeljo Svete trojice je bilo ponovno slovesno v cerkvi sv. Tomaža v Krašnji, kjer je 9 prvoobhajancev prvič prejelo svet obhajilo. Prvo sveto  obhajilo je po krstu druga pomembna stopnička uvajanja v krščansko vero, zato je duhovna priprava otroka za ta poseben dan še posebej pomembna, saj je velik praznik za družino. Poleg mnogih skrbi glede obleke , pogostitve in ostalega je nadvse pomembna  duhovna priprava, ki se jo udeležijo tako prvoobhajanci kakor starši. Čeprav večina staršev  to prepusti kar katehetom in katehistinjam, ki poslanstvo praviloma opravljajo zelo požrtvovalno, je bilo v Krašnji  po besedah župnika Antona Potokarja ravno obratno. Prvoobhajanci so dobro poučeni o pomembnosti prejema svetega obhajila, saj so se med drugim naučili, da se obhajilu bolj učeno reče evharistija, ki pomeni zahvala in, da ko prejmemo sveto obhajilo nas obišče Jezus. Slovesnost so tokrat z petjem polepšali še pevci otroškega in odraslega pevskega zbora. Jelica Zupan je prepustila  dirigentsko palico in orgle mlajši generaciji in tako je petje vodil  Marko Juteršek. Iz orgel je glasove izvabljal organist Lojze Pezdirc. V svojem nagovoru je tokrat župnik Anton Potokar prvoobhajancem in zbranim povedal poleg ostalega tudi dve zgodi in sicer o revnem dečku in gangsterjevem sinu. Obema je bilo skupno ljubezen do Jezusa. Na koncu svete maše se je zahvalil vsem staršem in sorodnikom, ki so se v velikem številu udeležili slovesnosti. Sledila je še zahvala staršev prvoobhajancev in prvoobhajancev najprej domačemu župniku, nato pa tudi vsem, ki so slovesnost s svojim darom polepšali, tako pevcem, ministrantom, krasilcem  in ostalim. Lepoto nedeljskega dne so tako prvoohajanci ponesli domov in v svoje družine , kjer naj bo z njimi do konca te zemeljske poti.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 02
Izšla: 06.03.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
27.04.201 | Tečaji in delavnice
Motorist varno na cesti 2018
02.05.2018 | Družabni dogodki
Otvoritvena vožnja MK Rokovnjači
24.04.2018 | Kultura
Predstavitev nove pesniške zbirke Tonate Kuntnerja Zamrzjena Pomlad
27.04.201 | Tečaji in delavnice
Motorist varno na cesti 2018
02.05.2018 | Družabni dogodki
Otvoritvena vožnja MK Rokovnjači

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo