Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in delu Notranjske zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Proslava SBP ob kulturnem prazniku


VERSKE

| |
01.03.2014      20:40
A A

Proslava SBP ob kulturnem prazniku


Kultura (iz latinske besede cultura, ) se na splošno nanaša na oblike človeške dejavnosti in simbolične strukture, ki dajejo taki aktivnosti pomen. Različne definicije »kulture« odražajo različne teoretične osnove za razumevanje oziroma merila za vrednotenje človeške dejavnosti. V najširšem pomenu označuje izraz kultura vse produkte posameznika, skupine ali družbe inteligentnih bitij. Sem spadajo tehnika, umetnost, znanost kot tudi moralni sistemi in značilna vedenja in navade. Različne človeške družbe imajo različne kulture, osebna kultura posameznika pa se lahko razlikuje od kulture drugega.


Deli:

Namen Slomškovega bralnega priznanja je  širiti bralno pismenost in bralno kulturo, ki se spreminja in razvija vse življenjsko obdobje. In ob tem ko bralci pridobivajo znanja iz knjig, jih animatorji spodbujajo, da se tudi kako drugače vključijo v utrip SBP. Tako se poleg različnih delavnic udeležujejo tudi različnih prireditev, kjer sodelujejo s svojimi talenti. Ena izmed prireditev, ki že vsa leta spremlja SBP je prireditev ob kulturnem prazniku in letošnja je bila ponovno nekaj posebnega, saj je že naslov prireditve "S kulturo življenja do nebes" obetal mnogo zanimivega. Rdeča nit letošnje prireditve je bilo življenjsko delo nedavno umrlega velikega moža našega naroda akademika , doktorja Jožeta Trontlja, ki je etiki in kulturi življenja namenil velik del svojega življenja. Spoznavati nekoga je najlažje preko njegovih del in tako smo spoznavali tudi Jožeta Trontlja, ki so mu mladi in animatorji namenili tokratni večer. Ob pomoči posameznih bralcev in animatorjev smo spoznavali še dela Nataše Konc Lorenzutti, Gregorja Čušina, blaženega Slomška, Berte Golob . Po končanem uradnem delu , ki sta ga zapolnila proza in pesem, so se bralci pomerili v bolj zabavnem delu, kjer je znanje pridobljeno z branjem še kako prav prišlo.    Tokratno  druženje na sam kulturni dan smo končali s pesmijo Angelček varuh moj in  se malce zamislili ob njeni vsebini. In še kako držijo besede dveh animatorjev: "  Le kaj se jutri nam zgodi? Nihče ne ve, ne jaz ne ti ".
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo