Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Dobrodelna prireditev za Oratorij 2014


VERSKE

| |
22.05.2014      22:05
A A

Dobrodelna prireditev za Oratorij 2014


Besede zahvale in spodbude, ki so jih bili deležni v preteklem letu, , tako od zadovoljnih staršev, kakor otrok in ne nazadnje tudi domačega župnika Andreja Sveteta, so spodbudile animatorje, da so se letos še z večjo vnemo lotili priprav na drugi Oratorij na Brdu.


Deli:

Dobrodelna prireditev, ki so jo pripravili v kulturnem domu Antona Martina Slomška v Šentvidu pri Lukovici z namenom zbrati sredstva za letošnji Oratorij je zahtevala ne samo čas, ampak tudi iznajdljivost in potrpljenje. Mladi so se razdeli v nekaj skupin in vsaka je imela svojo zadolžitev. Eni so tako delali izdelke, drugi so zbirali nagrade za srečolov, tretji pa pisali scenarij prireditve in urejali vse kar je potrebno , da bo prireditev tekla kakor je treba. Uspešni so bili vsi, tudi tisti, ki so pripravljali sceno za odlično, zanimivo, zabavno , poučno in ne vem še kakšno prireditev. V njej so nam peli tako animatorji, kakor otroški pevski zbor župnije Brdo pod vodstvom Petre Avbelj in nas nasmejali z prikupnimi vložki med samo igro, ter nas zabavali od začetka do konca. Malo besed in še tiste bolj v zahvalo vsem, ki so kakor koli pomagali pri izpeljavi velikega projekta Ribič išče pomočnike. Že sam pogled na oder, kjer je bil velik čoln je dal vedeti, da se bo vse dogajalo na morju in se je. Še pred tem pa besede župnika Andreja Sveteta, ki je pohvalil prizadevnost mladih, da podarijo svoj čas in talente otrokom in jim tako polepšajo prvi teden počitnic. Prireditev se nato nadaljuje saj na   odru ribič veselo, no ne ravno veselo, bolje godrnjaje krpa mrežo in se sprašuje kako bo opravil vse delo. Loviti ribe, jih prodajati, krpati mrežo in še pa še, zato rabi pomočnike. Naredi plakat s katerim vabi v službo pomočnike, a odgovarja mu prav nihče. Tako zavrne športnike, umetnice, ki mu vseeno malce polepšajo plakat, čistilce, ki malce pospravijo okolico-pomol, glasbenice, kuharje. Pozornemu gledalcu ob tem ne uide, da so vsi ti poklici prisotni tudi na oratoriju. V drugem delu nastopi Jezus, ki veselo prepeva Naš najboljši brat je Jezus med tem , ko se ribič in dva pomočnika pogovarjata o tem kdo je On. Po nagovoru množici se odpravijo skupaj lovit ribe, čeravno prej celo noč niso nič ujeli. Ob tem se poraja nešteto komičnih zapletov in smeha res ne manjka. V tretjem delu ribič, za katerega ugotovimo, da gre za apostola Petra ugotavlja, da potrebuje tako športnike, kakor čistilke, kuharje, umetnice, glasbenice...,da bo lahko Oratorij Brdo 2014 zaživel tako kakor v preteklem letu.  Prireditve, ki  se je udeležil tudi podžupan občine Lukovica Bojan Andrejka pa še ni bilo konec, saj je prišel še del predviden za druženje in ....... Srečolov, prodaja izdelkov in vesela druščina ob soku in sladkih dobrotah so zagotovilo, da Oratorij bo, kako bo pa z financami bomo pa videli, za začetek jih je nekaj. Če bi radi prispevali svoj dar za Oratorij 2014 lahko to storite v župnišču v času uradnih ur. Kakor so na začetku dejali: Vozilo pred dvorano ni parkirano kar tako, ampak je darilo pokrovitelja, ki ga ob prejel srečni izžrebanec na uporabo za vikend ... se animatorji še enkrat zahvaljujejo vsem, ki so že, ali še bodo darovali za Oratorij 2014 v njihovem imenu ion imenu otrok, ki se bodo imeli res "fajn" HVALA. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo