Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Danes bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Sredi dneva in popoldne bo ponekod pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Oratorij Brdo 2014


OSNOVNA ŠOLA, VERSKE

| |
15.07.2014      21:58
A A

Oratorij Brdo 2014


Oratorij je dom, ki sprejema, Oratorij je župnija, ki evangelizira, Oratorij je šola, ki uvaja v življenje, Oratorij je dvorišče za prijateljske stike in za življenje v veselju. Na teh štirih stebrih temelji še danes Oratorij, kot si ga je zamislil don Bosko. Sveti Janez Bosko, ustanovitelj selezijancev, je pričel zbirati mlade leta 1841 in skupine v katerih so pridobivali potrebna znanja imenoval oratoriji. Na naših tleh so se oratoriji pričeli odvijati že pred letom 1988, v zadnjih letih pa je to ena izmed najbolj obiskanih počitniških dejavnosti za otroke in mladino.


Deli:

Tudi letošnji Oratorij na Brdu je bil zelo razgiban, delaven, zanimiv, zabaven, poučen .....Od 29. junija do 5. julija se ga je udeleževalo 105 otrok, vse od predšolskih pa do 9. razreda. Pripravo in organizacijo je izpeljalo 38 animatorjev pod vodstvom Neže Pezdirc in Marka Juterška. Otroci so lahko doživeli in soustvarjali lepoto , potrebnost in koristnost druženja v skupnosti, ki jo oblikujejo krščanske vrednote. Ob tem še gre posebna zahvala vsem sponzorjem, pa tudi staršem , ki mladim animatorjem ne samo zaupali otroke,  ampak so tudi poskrbeli za obilo sladkih dobrot za vsak dan v tednu. Oratorijsko druženje se je zaključilo v soboto s sveto mašo in spustom zastave. To popoldne pa smo starši in drugi obiskovalci podoživeli dogodke celega tedna. Med sveto mašo smo se spomnili pokojne sestre Frančiške Gerčar, ki je mnogim udeležencem oratorija poskušala približati Jezusa tudi na drugačen način. Preko glasbe , zabave in dela je znala mlade popeljati k izviru iz katerega je tudi sama vsa leta črpala moč. Pri maši  smo namesto običajne župnikove pridige prisluhnili mladim, ki so nam predstavili lik in delo svetega Petra, ki so ga cel teden spoznavali. Tudi prošnje in zahvale so bile izrečene iz otroških ust in nasploh je bila tokratna sveta maša polna sodelovanja mladih. Po maši je sledil  še zabavnejši del popoldneva, čeprav je bilo tudi pri sveti maši čutiti veselje in  razigranost zadovoljnih otrok. Predstavile so se nam skupine in iz njihovih predstavitev smo spoznali kaj vse so počeli čez teden. Tako smo  spoznali dogajanje od ponedeljka do sobote. Pokukali smo v predšolsko  ustvarjalnico, se podali na lov za zakladom, ustvarjali v tekstilni, lesni, kuharski in novinarski delavnici. V športni delavnici smo se spotili in v pritrkovalski in pevski predajali milim zvokom. Tudi o izletu v dolino pod Poncami  smo slišali besedo ali dve in o skritem gostu, ter o veselem in mokrem petku tudi. Pa ne mokrem zaradi dežja, ampak od drugačne vode. Tudi brdski Oratorij je imel štiri glavne stebre katerim je bila ob zaključku izrečena posebna zahvala in to so  župnik Andrej Svete, voditelja Neža Pezdirc in Marko Juteršek, ter kuhar in animator Blaž Poznič. Naj  končam z besedami, ki jih je župnik Andrej Svete napisal na oznanila  ob koncu Oratorija:" Naj letošnji Oratorij ostane vsem udeležencem , animatorjem in vsej župniji v lepem spominu. Naj koristi in obrodi sadove v bodočnosti !" 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo