Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
6°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Predavanje dr. Polone Vesel Mušič


VERSKE

| |
13.04.2014      20:53
A A

Predavanje dr. Polone Vesel Mušič


Sveto birmo bi lahko imenovali tudi zakrament »krščanske polnoletnosti«, saj z njim zaključuje zakramente uvajanja v krščanstvo, kar pomeni, da je krščenec z zakramentov svete birme v polnosti vključen v lokalno župnijsko skupnost in da je pripravljen odgovorno živeti krščansko življenje. Ko otrok doseže telesno in čustveno zrelost, se zanj začenja novo obdobje življenja. Prihaja iz otroštva v odraslost in zato posebej potrebuje veliko milosti in blagoslova, da bo postal in ostal odgovoren ter uspešen odrasel človek in kristjan. Ker se Bog zaveda človekove svobodne volje in s tem tudi šibkosti človeške narave, je postavil zakrament svete birme, ki pomeni dar Svetega duha, ki krstno milost dopolni (prim. Apd 8,15–17; 19,5sl). Zakrament svete birme nas globlje zakorenini v božje sinovstvo, ki nam daje klicati »Aba, Oče« (Rim 8,15); trdneje nas zedini s Kristusom; poveča v nas darove Svetega Duha; spopolni našo povezanost s Cerkvijo; podeli nam posebno moč Svetega Duha, da bi z besedo in dejanjem kot resnične Kristusove priče širili in branili vero, da bi srčno izpovedovali Kristusovo ime in da se ne bi nikoli sramovali križa (KKC 1303).


Deli:

O samem pomenu zakramenta svete birme in njenem namenu je zbranim staršem in botrom po sveti maši pri kateri so sodelovali birmanci in birmanke spregovorila dr. Polona Vesel Mušič v kulturnem domu Antona Martina Slomška v Šentvidu. Že naslov predavanja Birma-pečat Svetega Duha pove o čem je tokrat tekel pogovor. Z odlomki iz  Svetega pisma smo se tako sprehodili po temah, ki zadevajo tako starše, kakor botre in tudi birmance. O pomenu botrstva, tistega pristnega odnosa, ki se ustvari med botrom in birmancem je  stekla malce daljša razprava predvsem o tem, da je botrstvo ravno tako odgovornost, kakor starševstvo. Beseda je nanesla tako na zgodovino,  dokazovanje sposobnosti za opravljanje botrstva,  kakor na obdarovanje birmancev. Tu je bil poudarek dan na dejstvo, da darilo ni vedno le materialna dobrina, ampak je lahko tudi duhovna dobrina. Popeljati birmanca na romarsko pot, zanj moliti in ga podpirati z molitvijo skozi vso njegovo pot je lahko še kako veliko darilo. Mnogi so na tokratnem predavanju izvedeli nekaj novega, nekateri le osvežili že pridobljena znanja, spet drugi pa se odločili, da tokrat pridobljeno okrepijo še z prebiranjem knjig avtorice tokratnega predavanja. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo