Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.11.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, rahle padavine bodo povsod ponehale. Burja na Primorskem bo še naprej slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, na Primorskem okoli 6 °C.
1°C | 5°C
četrtek, 20.11.2018
2°C | 3°C
petek, 22.11.2018
5°C | 6°C
sobota, 23.11.2018
5°C | 8°C
nedelja, 24.11.2018
6°C | 8°C
Opozorila
Torek, 20.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Moški pevski zbor Janko Kersnik tokrat v ......


DRUŠTVA, VERSKE

| |
25.01.2018      00:10
A A

Moški pevski zbor Janko Kersnik tokrat v Škocjanu pri DobuDeli:

Čeravno je le lučaj od nas a pravijo, da je pri Dobu je cerkvica svetega Kancijana v Škocjanu pri Dobu res malce manj poznana nam na drugi strani potoka. In ravno tja so se v nedeljo 21. januarja namenili člani moškega pevskega zbora Janko Kersnik, da zapojejo pri sveti maši. Seveda tudi tokrat ni šlo brez zborovodje Igorja Velepiča in solistk Urške Pavli in Marte Zabret. V majhni a lepo ohranjeni cerkvici svetega Kancijana je  v stranskem oltarju slika svetega Antona puščavnika, ki goduje 17. januarja  a na nedeljo 21. januarja je bilo  le malo govora o zavetniku živinorejcev predvsem prašičev med sveto mašo.  In če je v nagovoru  župnik Jure Ferlež tokrat malce zaobšel godovnika  je tudi prav, saj je več časa namenil  božjemu služabniku škofu Frideriku Ireneju Baragi, ki ga  premalo poznamo in cenimo.   Kajti kakor je naglasil, če vprašam veroučence o Prešernu in Cankarju še nekaj vedo, o Dragiču in Messiju so zelo na tekočem, o Baragi  pa čisto nič. In ker letos mineva 150 let od njegove smrti nam je njegovo življenjsko pot prebral bogoslovec Tilen Oberwalder Zupanc  in prav je, da smo izvedeli nekaj  o  življenjski poti velikega misijonarja med ameriškimi Indijanci in našega svetniškega kandidata škofa  Ireneja Friderika Barage. Člani zbora, ki so prepevali med sveto mašo so skupaj z solistkama Urško Pavli in Marto Zabret  na koncu svete maše pripravili še krajši koncert koledniških pesmi, ki jih je zbral in uredil pokojni  pedagog, skladatelj, zborovodja, publicist in urednik Janez Močnik iz Cerkelj.                       
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!