Logo MojaObčina.si

Lukovica

DANES
33°C
19°C
JUTRI
36°C
20°C
Deli
3225

Moški pevski zbor Janko Kersnik tokrat v Škocjanu pri Dobu

Čeravno je le lučaj od nas a pravijo, da je pri Dobu je cerkvica svetega Kancijana v Škocjanu pri Dobu res malce manj poznana nam na drugi strani potoka. In ravno tja so se v nedeljo 21. januarja namenili člani moškega pevskega zbora Janko Kersnik, da zapojejo pri sveti maši. Seveda tudi tokrat ni šlo brez zborovodje Igorja Velepiča in solistk Urške Pavli in Marte Zabret. V majhni a lepo ohranjeni cerkvici svetega Kancijana je  v stranskem oltarju slika svetega Antona puščavnika, ki goduje 17. januarja  a na nedeljo 21. januarja je bilo  le malo govora o zavetniku živinorejcev predvsem prašičev med sveto mašo.  In če je v nagovoru  župnik Jure Ferlež tokrat malce zaobšel godovnika  je tudi prav, saj je več časa namenil  božjemu služabniku škofu Frideriku Ireneju Baragi, ki ga  premalo poznamo in cenimo.   Kajti kakor je naglasil, če vprašam veroučence o Prešernu in Cankarju še nekaj vedo, o Dragiču in Messiju so zelo na tekočem, o Baragi  pa čisto nič. In ker letos mineva 150 let od njegove smrti nam je njegovo življenjsko pot prebral bogoslovec Tilen Oberwalder Zupanc  in prav je, da smo izvedeli nekaj  o  življenjski poti velikega misijonarja med ameriškimi Indijanci in našega svetniškega kandidata škofa  Ireneja Friderika Barage. Člani zbora, ki so prepevali med sveto mašo so skupaj z solistkama Urško Pavli in Marto Zabret  na koncu svete maše pripravili še krajši koncert koledniških pesmi, ki jih je zbral in uredil pokojni  pedagog, skladatelj, zborovodja, publicist in urednik Janez Močnik iz Cerkelj.                       

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi