Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Danes bo oblačno. Zjutraj bo na zahodu začelo deževati, padavine bodo čez dan zajele vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem popoldne zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 6h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Miklavž je tu


VERSKE

| |
08.12.2015      22:13
A A

Miklavž je tuDeli:

Tokratni naslov sem si sposodil pri mladih animatorjev, ki so sooblikovali letošnji obisk prvega izmed dobrih mož v mesecu decembru. Tudi letos je župnijska Karitas Brdo - Zlato Polje ob pomoči Občine Lukovica in številnih dobrotnikov na predvečer godu svetega Miklavža pripravila njegov obisk. Poleg že omenjenih mladih so program oblikovali še pevci in pevke otroškega zbora pod vodstvom Petre Avbelj. Letošnja igrica Kako postati junak, ki so jo zaigrali animatorji z Brda in Zlatega Polja, je bila zelo poučna, saj so se otroci lahko iz nje naučili, da lahko postaneš junak na več načinov. Je pa res, da so se med samo igrico malce kregali angel in parkelni in slednji so marsikoga od otrok spravili tudi v jok. A je prišel sveti Miklavž s spremstvom, ki je naredil red in umiril tako otroke kakor parkelne, ki so na koncu delili celo bombone. Pa naj še kdo reče da ni svet obrnjen narobe. Sveti Miklavž je poklical k sebi najprej najstarejše, tiste, ki obiskujejo drugi razred in nato še tiste iz prvega in jih malce pobaral kako z veroučnim znanjem. In so lepo zmolili, le pri petju se jim je malce zataknilo , verjetno zaradi parkelnov oziroma hudobcev v bližini. V knjigi svetega Antona, ki je vso dogajanje budno spremljal, rekel pa ni nič, je vse zapisano,  tudi to da pridni prejmejo darila in da jih bo nekaj nekaterim  pustil zvečer še doma. Čeprav ni nič rekel, se je  svetega Antona kar malce bolj za bati kakor parkelnov, saj piše naša dobra in slaba dela v svojo knjigo in na koncu sledi obračun. Letos smo se še nekako izvlekli, čeravno so bili otroci pridne šele zadnjih nekaj dni. Kako bo prihodnje leto bomo pa še videli, saj letos potem, ko je obdaril še člane otroškega zborčka in se pripravljal na odhod ni nič rekel: Prihodnje leto se pa vidimo. Me kar malo skrbi, da bo na nas pozabil, a do njegovega naslednjega prihoda med nas je še skoraj leto in do takrat lahko že vse slabo pozabi, da le sveti Anton ne bo zapisal in povedal.        
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo