Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

V ČD Lukovica občni zbor z volitvami in torto ......


NOVICE

| |
03.03.2016      8:31
A A

V ČD Lukovica občni zbor z volitvami in torto ob 20-letnici samostojnega društvaPrvi predsednik društva Albin Zajc, ki mu je sledil Ljubomir Samotorčan in sedanji predsednik društva Mitja Nakrst.
Prvi predsednik društva Albin Zajc, ki mu je sledil Ljubomir Samotorčan in sedanji predsednik društva Mitja Nakrst.
Deli:

Vsak zadnji petek v januarju je že tradicionalno namenjen občnemu zboru čebelark in čebelarjev v ČD Lukovica.

Letošnji občni zbor je bil poseben zaradi dveh razlogov. Po štirih letih je bil čas za volitve, prav tako pa je leto 2016 leto, ko obeležujemo 20 let samostojnega društva ČD Lukovica.

Vodstvo društva ostaja
Občni zbor se je začel slavnostno, in sicer s čebelarsko himno, nagovorom predsednika društva Mitje Nakrsta, nato pa so zapeli pevci moškega pevskega zbora  Janka Kersnika. Sledila so poročila predsednika, blagajničarke, tajnice, nadzornega odbora in skrbnika čebelnjaka. Spregovorili so tudi številni gostje iz sosednjih čebelarskih društev in drugi, ki so delo in sodelovanje pohvalili ter društvu zaželeli dobro delovanje tudi v prihodnje. Zelo lepo je bilo slišati, da smo za nekatera sosednja društva tudi zgledno društvo z dobrimi idejami, ki jih tudi sami začeli prakticirati. Sledile so volitve: predsednik društva ostaja Mitja Nakrst, podpredsednik Anton Cirer, tajnica Katja Nakrst, blagajničarka Barbara Dimc, člani upravnega odbora pa Matija Barle, Janez Burkeljca, Franc Hribar, Vinko Nakrst, Henrik Omahna, Drago Hribar in Srečo Zalaznik. Člani nadzornega odbora so: predsednik Ljubomir Samotorčan in člana Stane Pšajd ter Venčeslav Karner.

20 let samostojnega društva ČD Lukovica
Letos mineva 20 let, odkar se je društvo odcepilo in postalo samostojno. K besedi so bili povabljeni prvi predsednik društva Albin Zajc, predstavnik ČZS Marko Alauf, lukoviški župan Matej Kotnik in Pavle Zdešar.  Govorniki so orisali zgodovino in dogodke v preteklih letih, prav tako ni manjkalo zanimivih anekdot.
Ob koncu smo ob tej priložnosti razrezali torto ter se v gostišču Čebelica na Brdu še nekaj časa zadržali ob klepetu.

Katja Nakrst, tajnica ČD Lukovica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.06.2017
Danes ni dogodkov.
01.07.2017 | Kultura
S knjigo v poletje
01.07.2017 | Kultura
S knjigo v poletje

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo