Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Popoldne bo oblačno, padavine se bodo razširile nad vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa lahko ponekod tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 11h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Srečno hišo obiskali pisateljica Irma Jančar, ......


KULTURA, VRTEC, DOGODKI

| |
07.03.2016      8:32
A A

Srečno hišo obiskali pisateljica Irma Jančar, ilustrator Jure Kralj in prijazni zmajček


Prvi marčevski vikend smo v Srečni hiši pozdravili s prav posebnim druženjem, saj nas je v petek popoldne v spremstvu pisateljice Irme Jančar in ilustratorja Jureta Kralja, ki sta združila svoje ustvarjalske moči v pred kratkim izdani slikanici Zmajček Pometajček, obiskal tudi čisto pravi – zmajček.


Prijazni zmajček je otročkom podaril čisto sveže številke revije Zmajček
Prijazni zmajček je otročkom podaril čisto sveže številke revije Zmajček
Deli:

Mali zmajček, ki z mamo in očkom živi na mostu ob tržnici, se noče umivati v umazani reki. Rad ima svež zrak, čisto vodo in pometene ulice. Nekega dne pa sreča strica smetarja in spozna, da lahko za okolje veliko naredi tudi sam.

Malega zmajčka, ki mu je še kako mar za okolje, nam je predstavila njegova 'knjižna mama', pisateljica Irma Jančar, pridružil pa se ji je tudi Jure Kralj, ilustrator, ki je zmajčka tudi likovno upodobil.

 

Po tem, ko so otroci pa tudi odrasli – Srečno hišo smo tudi tokrat zapolnili do zadnjega kotička - prisluhnili sami zgodbici o zmajčku, jih je ta tudi dejansko obiskal, z njimi pa tudi zaplesal in jih na koncu tudi obdaril z revijo Zmajček.

 

Otroci so nato v zahvalo obiskovalcem tudi sami narisali zmajčke – nastajali so ne le zeleni, ampak tudi rdeči pa rumeni zmaji in njim podobne domišljijske podobe -, navsezadnje pa so tudi zasluženo posegli po krofkih Moj frosti in čokoladnih jajčkih, saj se vendarle nezadržno bližajo tudi že velikonočni prazniki.

 

Od druženja z zmajčkom do srečanja z murenčkom

 

Bilo je enkratno, še en družabni dogodek za male in velike pa sledi že prihodnji četrtek, 10. marca, ko bodo ob 18. uri člani Lutkovnega kulturnega društva Izola v Srečni hiši uprizorili polurno lutkovno predstavo Murenček, ki je nastala po predlogi treh zgodbic Zverinic iz Rezije, ob 19. uri pa bodo v tehniki senčnih lutk uprizorili še lutkovno-pripovedovalsko predstavo z naslovom Oči na drevesu. Predstava, ki je pripravljena po ljudski zgodbi prerijskega ljudstva Šejeni, ima zelo močno sporočilo, da je treba videti stvari skozi oči vseh bitij na zemlji, da lahko končno spregledamo tudi s srcem.   

  

Med 18.30 in 19. uro, ko bomo imeli med predstavama nekaj odmora, pa bomo prisluhnili še otroški folklorni skupini Folklornega kulturnega društva Lukovica.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo