Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Luč miru iz Betlehema


VERSKE

| |
30.12.2013      20:27
A A

Luč miru iz Betlehema


Tudi tokrat je Združenje slovenskih katoliških skavtinj in skavtov - slovenska skavtska organizacija prinesla luč miru iz Betlehema v Slovenijo. Projekt Luč miru iz Betlehema se je začel leta 1986 na Avstrijski televiziji ORF (Osterreichische Rundfunk), natančneje v njenem studiu v Linzu, kjer so v oddaji Luč v temi (Licht ins Dunkel), namenjeni invalidnim otrokom, organizatorji v zahvalo sodelujočim namesto drobnih daril delili plamen iz votline Jezusovega rojstva v Betlehemu. V Slovenijo je prvič prišla Luč miru leta 1991 in od takrat dalje jo vsako leto Združenje slovenskih katoliških skavtinj in skavtov - slovenska skavtska organizacija prinese iz Dunaja


Deli:

        Eden izmed glavnih namenov akcije je, da na božični večer Luč miru iz Betlehema v znamenje miru gori na čim več okenskih policah. Želja organizatorjev je, da bi čim več ljudi akcijo poznalo, se z njo poistovetilo ter prisluhnilo njenemu sporočilu. S tem namenom smo jo sprejeli tudi na Brdu pri večerni sveti maši in prisluhnili njeni poslanici za leto 2014. O pomenu Luči miru iz Betlehema, ki            poleg dobrodelne akcije, katere izkupiček je namenjen ljudem v stiski, Luč miru iz Betlehema vsako leto nosi tudi moralno sporočilo, je povedal župnik Andrej Svete. . Vsako leto se  sporočilo dotakne problema, ki je na nek način še posebej pereč ali aktualen v družbi. Letošnja poslanica pravi " Če si daleč od mene, če me gledaš z razdalje, zviška ali brezbrižno, mi ne moreš gledati v oči. Nočem, da se zapiraš vase, nočem, da si moj brezčutni opazovalec. Želim, da se mi približaš, me pogledaš, kajti samo tako me boš srečal in razumel. Samo tako boš videl kdo in kakšen sem. Samo če prideš k meni, če snameš masko z obraza, me lahko prav vidiš. Tako bom zate postal luč. Moja luč bo svetila tudi tebi, saj naju strah, sovraštvo, nerazumevanje in zamere ne bodo več ločevale. Najin pogled bo drugačen, ker se bova poznala in se gledala takšna, kot sva" . In delček tega poslanstva smo že opravili, ko smo Luč miru iz Betlehema odnesli domov.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo