Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

delno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 30°C
torek, 22.07.2018
17°C | 26°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
17°C | 30°C
petek, 26.07.2018
18°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
30°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Katehetska nedelja pri svetem Tomažu v ......


VERSKE

| |
05.09.2016      22:35
A A

Katehetska nedelja pri svetem Tomažu v Krašnji



Deli:

Na 23. navadno  angelsko oziroma katehetsko nedeljo smo se v cerkvi svetega Tomaža v Krašnji pri sveti maši priporočili Bogu za uspešen začetek novega katehetskega in šolskega leta. Že star pregovor pravi: Z Bogom začni vsako delo, da bo dober tek imelo in tako so tudi tokrat vstopili v novo veroučno leto skupaj učenci, starši in kateheti. Tokrat je sveta maša potekala ob sodelovanju veroučencev in staršev in ne nazadnje tudi kateheta. Tokrat nam je za zgled modrega človeka župnik Anton Potokar,  dal  kralja Salomona, ki je Boga prosil za modro, preudarno srce in za dar spoznanja, da bi znal razločevati, kaj je dobro in kaj slabo, hudo. Salomon je tudi molil in prav zaradi tega, mu je Bog dal modro srce, dal mu je modrost, da je mogel vladati in ljudstvo usmerjati na pot zvestobe Bogu in zavezi. Salomonu je pomagala molitev, vera in zaupanje, da je ravnal prav in modro. Pri njem se je uresničilo to, kar nam pove apostol Pavel, »Tistim, ki Boga ljubijo, vse pripomore k dobremu« In ob tem nas župnik spomni, da smo takšne modrosti potrebni tudi mi sami in še posebno tisti, ki so se te dni prvič napotili v šolo. Počitnice so minile in  pri svetih maša je vse več veroučencev, ki so se spočiti vrnili tako v šolske kakor veroučne klopi in zato je župnik svoj nagovor končal z besedami Začelo se je zares. A ne samo za učence, starše vzgojitelje, učitelje in katehete, ampak za vse nas kajti:  Kdo bi spoznal tvojo voljo, ko bi ne bil ti dal modrosti, ko ne bi bil z višav poslal svojega svetega Duha?  pišev Knjigi modrosti ob tem pa psalmist dodaja Uči nas šteti naše dni, da pridemo k srčni modrosti! Sicer pa kakor je dejal župnik: Prišli bodo križi in težave in vendar jih bomo z Kristusom lažje prebrodili in tako srečno končali veroučno in šolsko leto v katerega vstopamo. In čisto na koncu svete maše med katero so prepevali pevci mešanega pevskega zbora, ki jih je na orglah spremljala Jelica Zupan bo, če bo vse tako kakor treba prihodnje leto na katehetsko nedeljo prepeval že otroški pevski zbor župnije sv Tomaža, ki ga s tem veroučnim in šolskim letom ustanavljajo oziroma ponovno oživljajo v župniji.   




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo