Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.07.2018

jasno
Popoldne bo povečini sončno. Predvsem na Štajerskem in v Pomurju bo pihal severozahodni veter, v zahodnih krajih pa jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 27 do 32 °C.
16°C | 31°C
četrtek, 19.07.2018
15°C | 31°C
petek, 20.07.2018
16°C | 30°C
sobota, 21.07.2018
17°C | 28°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Januar mesec verskega tiska


VERSKE

| |
03.02.2017      21:15
A A

Januar mesec verskega tiskaDeli:

Čeravno stopamo že v drugi mesec tega leta in se je mesec verskega tiska uradno že končal ne moremo mimo  polnih polic z verskim tiskom v posameznih cerkvah. Ena izmed takšnih je tudi v cerkvi svetega Tomaža v Krašnji. Na njo je pri svetih mašah  opozarjal  župnik Anton Potokar v želji, da bi v roke vzeli verski tisk in ga brali je na ogled postavil posamezne primerke, ki jih izdajajo Družina, Ognjišče, Mohorjeva družba, salezijanci in drugi. Sicer nas mesec verskega tiska, a ne le on, vabi k razmišljanju o tem, koliko in ali sploh kaj beremo. Star rek pravi:"Povej mi kaj bereš in povem ti, kdo si." pokojni Tone Pavček je dejal:" Če ne bomo brali, nas bo pobralo." Ozrimo se še malce na Slomška, ki je dejal, da je narod mogoče dvigniti na višnjo stopnjo samo z dobro knjigo in zato tudi ustanovil Mohorjevo družbo. In januar, upajmo, da ne samo on, je namenjen verskemu tisku torej branju, a žal mnogi ne berejo več, še rumenega tiska ne , kaj šele kakšne spodobne knjige, ali časopisa. Ob tem na morem mimo besed p. Zdravka Jakopa v tedniku Družina, ki je zapisal, da ne samo, da ne beremo, še pojemo ne več. In ponovno si bom sposodil Slomškove  besede, ko pravi: Za Slovenca ni lepšega darila, ne dražjega spomina, ne večjega veselja, kakor je domača pesem. Pater Zdravko  dodaja: V gostilnah v Sloveniji nihče več ne poje , doma se ne sme peti, ker nekateri poslušajo radio, ali so pred računalnikom, spet drugi poslušajo posneto glasbo in tako za branjem počasi zamira tudi petje. Torej bomo po mesecu verskega tiska, ki bi ga lahko imeli kar celo leto,  dobili še mesec petja, da nas ne bo pobralo kakor je dejal Tone Pavček. Mogoče bo priložnost, da nas ne pobere že kaj kmalu, saj je tu še teden knjige in takrat poskusimo nadoknaditi, kar smo do sedaj zamudili.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo