Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Ponoči in zjutraj bo zmerno do pretežno oblačno. Predvsem na zahodu so še možne manjše padavine. Po nižinah vzhodne Slovenije bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 10, na Primorskem do 15 °C.
10°C | 18°C
sreda, 17.10.2018
11°C | 17°C
četrtek, 18.10.2018
11°C | 20°C
petek, 19.10.2018
9°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
8°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 15.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Drug drugemu ste podarili tisto, kar je ......


VERSKE

| |
13.06.2018      21:03
A A

Drug drugemu ste podarili tisto, kar je najbolj dragocenoDeli:

Na deseto navadno nedeljo med letom so v cerkev  svetega Tomaža v Krašnji prišli poleg ostalih vernikov še zakonski jubilanti , ki v tem letu praznujejo okrogle jubileje. Povabilu ŽPS in župnika Antona Potokarja se je odzvalo  trinajst parov, ki so obnovili  svoje poročne zaobljube med sveto mašo. Da je bila slovesna maša še bolj slovesna so poskrbeli pevci z organistom Lojzetom Pezdircem in violinistko Anjo Kralj, čeravno malce oslabljeni, saj  je bilo videti kar nekaj pevcev in pevk  med jubilanti. Tokrat  je v svojem nagovoru na začetku svete maše župnik Anton Potokar najprej jubilante vprašal, če imajo kaj treme, kakor so jo imeli na svoj poročni dan. nato se jim je zahvalil za zgled, ki ga dajejo in jim zaželel, da jim Bog podari dolgo skupno življenje. Omenil je besede iz današnjega Evangelija, ki govore o razdeljenosti in ker zakoni jubilantov niso razdeljeni je še dejal,  naj cvetijo in rodijo čudovite cvetove ljubezni še naprej. Mar sveto mašo se je v svojem nagovoru oprl na besede apostola Pavla, ki pravi o ljubezni :" Ljubezen je potrpežljiva, dobrotljiva je ljubezen, ni nevoščljiva, ljubezen se ne ponaša, se ne napihuje, ni brezobzirna, ne išče svojega, ne da se razdražiti, ne misli hudega.  Ne veseli se krivice, veseli pa se resnice.  Vse prenaša, vse veruje, vse upa, vse prestane.  Ljubezen nikoli ne mine. Tako pravi apostol Pavel in kaže na to najodličnejšo pot, ki naj vas vodi drug do drugega in tudi k Bogu, ki je v človeka vložil to ljubezen.  Ne bodimo kot zveneče cimbale, ki ko odzvonijo ne slišimo niti glasu več od njih. Sicer je vaše skupno življenje od poročnega dne dalje kot gradbišče je še dodal, kjer gradite ne samo svoj dom, hišo, stanovanje, pač pa predvsem svoj zakon, svojo družino, gradite družbo , gradite pa tudi sami sebe  svojo osebnost, sebe kot človeka in sebe kot zakonca. Seveda so potrebna tudi manjša popravila in vzdrževalna dela pri katerih naj vam pomaga Sveti duh in družinska molitev. Z molitvijo bo prišel tudi blagoslov od zgoraj , ki bo polepšal vajin zakon, vajino srečo in seveda tudi vašo družino v celoti. Na koncu svete maše  je jubilantom zaželel veliko trdnosti , veliko ljubezni  veliko miru in veliko Božjega blagoslova  in Marijinega varstva , predvsem pa varstva Božje Matere Marije, ki je Kraljica vsake družine. Zahvalil se je še članom ŽPS , ki so srečanje pripravili, organistu Lojzetu Pezdircu in violinistki Anji Kralj ter pevcem in ministrantom za sodelovanje. Po končani sveti maši so se jubilanti odpravili še na manjšo pogostitev v župnišče, kjer so v spomin na današnji dan prejeli eno izmed knjig založbe Ognjišče iz zbirke  Zgodbe za duš, ki jih je zbral in  uredil Božo Rustja.          

   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo