Logo MojaObčina.si

Lukovica

DANES
31°C
18°C
JUTRI
34°C
18°C
5454

Drug drugemu ste podarili tisto, kar je najbolj dragoceno

Na deseto navadno nedeljo med letom so v cerkev  svetega Tomaža v Krašnji prišli poleg ostalih vernikov še zakonski jubilanti , ki v tem letu praznujejo okrogle jubileje. Povabilu ŽPS in župnika Antona Potokarja se je odzvalo  trinajst parov, ki so obnovili  svoje poročne zaobljube med sveto mašo. Da je bila slovesna maša še bolj slovesna so poskrbeli pevci z organistom Lojzetom Pezdircem in violinistko Anjo Kralj, čeravno malce oslabljeni, saj  je bilo videti kar nekaj pevcev in pevk  med jubilanti. Tokrat  je v svojem nagovoru na začetku svete maše župnik Anton Potokar najprej jubilante vprašal, če imajo kaj treme, kakor so jo imeli na svoj poročni dan. nato se jim je zahvalil za zgled, ki ga dajejo in jim zaželel, da jim Bog podari dolgo skupno življenje. Omenil je besede iz današnjega Evangelija, ki govore o razdeljenosti in ker zakoni jubilantov niso razdeljeni je še dejal,  naj cvetijo in rodijo čudovite cvetove ljubezni še naprej. Mar sveto mašo se je v svojem nagovoru oprl na besede apostola Pavla, ki pravi o ljubezni :" Ljubezen je potrpežljiva, dobrotljiva je ljubezen, ni nevoščljiva, ljubezen se ne ponaša, se ne napihuje, ni brezobzirna, ne išče svojega, ne da se razdražiti, ne misli hudega.  Ne veseli se krivice, veseli pa se resnice.  Vse prenaša, vse veruje, vse upa, vse prestane.  Ljubezen nikoli ne mine. Tako pravi apostol Pavel in kaže na to najodličnejšo pot, ki naj vas vodi drug do drugega in tudi k Bogu, ki je v človeka vložil to ljubezen.  Ne bodimo kot zveneče cimbale, ki ko odzvonijo ne slišimo niti glasu več od njih. Sicer je vaše skupno življenje od poročnega dne dalje kot gradbišče je še dodal, kjer gradite ne samo svoj dom, hišo, stanovanje, pač pa predvsem svoj zakon, svojo družino, gradite družbo , gradite pa tudi sami sebe  svojo osebnost, sebe kot človeka in sebe kot zakonca. Seveda so potrebna tudi manjša popravila in vzdrževalna dela pri katerih naj vam pomaga Sveti duh in družinska molitev. Z molitvijo bo prišel tudi blagoslov od zgoraj , ki bo polepšal vajin zakon, vajino srečo in seveda tudi vašo družino v celoti. Na koncu svete maše  je jubilantom zaželel veliko trdnosti , veliko ljubezni  veliko miru in veliko Božjega blagoslova  in Marijinega varstva , predvsem pa varstva Božje Matere Marije, ki je Kraljica vsake družine. Zahvalil se je še članom ŽPS , ki so srečanje pripravili, organistu Lojzetu Pezdircu in violinistki Anji Kralj ter pevcem in ministrantom za sodelovanje. Po končani sveti maši so se jubilanti odpravili še na manjšo pogostitev v župnišče, kjer so v spomin na današnji dan prejeli eno izmed knjig založbe Ognjišče iz zbirke  Zgodbe za duš, ki jih je zbral in  uredil Božo Rustja.          

   

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi