Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.08.2018

pretežno jasno
Danes bo sončno. Popoldne in zvečer je možna kakšna ploha ali nevihta. Na Primorskem bo še pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 °C.
17°C | 33°C
četrtek, 21.08.2018
17°C | 33°C
petek, 23.08.2018
19°C | 33°C
sobota, 24.08.2018
18°C | 33°C
nedelja, 25.08.2018
17°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 22.8.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Pohodniki ŠTD Rafolče na drugem dvatisočaku ......


TURIZEM, DRUŠTVA, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
17.09.2014      8:01
A A

Pohodniki ŠTD Rafolče na drugem dvatisočaku letos – na Debeli peči


Po uspešno izvedenem pohodu na Triglav v skoraj že neobičajnem sončnem vikendu v juliju, so se pohodniki ŠTD Rafolče pod vodstvom Marijane Grošelj odločili obiskati še drugi dvatisočak – Debelo peč (2014 m).


Na vrhu Debele peči (2014 m)
Na vrhu Debele peči (2014 m)
Deli:

Z večimi avtomobili smo se v nedeljo, 24. avgusta 2014 pripeljali na planino Zajavornik (1292 m) in se skozi globoke pokljuške gozdove povzpeli na razgledni vrh na robu planote, visoko nad ledeniško dolino Krme, kjer Debela peč ponuja veličasten razgled na Triglav z okolico. To je vrh, ki ga zaradi izjemnega razgleda preprosto ne smemo zgrešiti, ker nam pokaže vse lepote Triglavskega narodnega parka.

 

Pot je bila razmeroma lahka in dobro označena in je bila dolga cca 3 ure v eno smer. V krasnem jutru po popiti kavici na Bledu smo se ustavili na Blejski koči na Lipanci (1630 m), kjer smo napolnili naše želodce za glavni vzpon. Spomnili smo se meteža pred leti, ko nam ni uspelo priti v visokem snegu in po bičanju sodre po obrazu prav daleč in smo se pametno obrnili. Letos pa smo kmalu po zapustitvi Blejske koče uživali v svežem zraku, vendar nam je vreme nekoliko zagodlo in smo se v rahlem namakanju po kratkih prekinitvah povzpeli na naš cilj: na Debelo peč, kjer so nas pričakali že kar prijazni krokarji. Po čisto prvem vpisu v knjigo obiskov in obvezni osvežitvi smo se kar hitro obrnili, tudi zaradi dviganja megel in močnejšega rosenja kar hitro vrnili na Blejsko kočo.

 

Na povratku sta seveda naša Marijana in Mihela našli kar nekaj gob za dobro večerjo. Prijetno utrujeni smo se vrnili do avtomobilov in se že pripravljamo na pohod na Stol.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo