Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Popoldne bo precej jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
17°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 32°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Uspešen začetek sezone


ŠPORT

| |
19.04.2012      1:15
A A

Uspešen začetek sezone


Klemen Gerčar je po lanski ne preveč posrečeni sezoni, ko so ga pestile poškodbe in je zamenjal tudi ekipo ter motor, letošnje leto pričakal z optimizmom. Dobro delo v zimskem pripravljalnem obdobju se je poplačalo že na prvi dirki državnega prvenstva.


Na dirki na Nizozemskem, foto: UFO Racing Team
Na dirki na Nizozemskem, foto: UFO Racing Team
Deli:

Tradicionalni uvod v domačo motokros sezono konec marca gostijo v AMD Brežice, klubu, za katerega bo od letošnje sezone naprej na domači sceni vozil tekmovalec iz Prevoj. Na progi v Prilipah je Gerčar v najprestižnejšem odprtem razredu v obeh vožnjah zmagal in tako postal skupni zmagovalec prve od skupno petih dirk v letošnjem državnem prvenstvu Slovenije.

Ne mednarodni ravni je pri Klemenu Gerčarju glede na lansko sezono prišlo do nekaterih sprememb. 21-letni motokrosist se je pridružil češki ekipi UFO Racing Team in tako sedaj vozi 450 kubično Hondo CRF. Z novo ekipo namerava odpeljati vse dirke svetovnega prvenstva razreda MX3. V aprilu sta bili na sporedu že dve od skupno enajstih dirk. Otvoritveno preizkušnjo 9. aprila na Nizozemskem je končal na skupnem 14. mestu. Teden dni kasneje je bil v Franciji 11., kar kaže, da je v rezultatskem vzponu.

Naslednja dirka Gerčarja čaka 1. maja, ko bo v Stranski vasi pri Semiču lovil drugo letošnjo zmago v državnem prvenstvu.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo