Logo MojaObčina.si

Lukovica

DANES
8°C
3°C
JUTRI
3°C
2°C
Deli

Gorjača rokovnjača Groga

Roman Rokovnjači je zasnoval Josip Jurčič, ki je napisal tudi prvih 11 poglavij. Po njegovi smrti ga je dokončal Janko Kersnik in je izšel leta 1881 v Ljubljanskem zvonu. V njem izvemo o številnih prigodah mož, ki so uporabljali taktiko diverzantov z dobro zaledno službo in tako spretno ropali Francoze. Med njimi je bil najbolj poznan poglavar Tomaž Velikonja – Veliki Groga, rokovnjaški papež. In ravno slednji je ravno pravi, da v času kislih kumaric, kakor radi rečejo v teh poletnih dneh pri časopisih opozori na napake, ki jih upajmo lahko še odpravimo brez gorjače. On če imajo na valu  202 Kje pa vas čevelj žuli v Domžalskih novicah Kislice domislice imejmo pri nas Gorjačo rokovnjača Groga. In če me spomin ne vara je taka rubrika že obstajala. Pokojni gospod župnik in dekan Franc Vrolih je rad dejal, da so odraz kulture nekega naroda gostišča, avtobusna postajališča in pokopališča. Mogoče bi, če bi še živel danes dodal še kaj, a o tem raje kdaj drugič. Kakšen je odnos do skupne lastnine pa si lahko pogledate na slikah. Srčno upam, da se je stanje sedaj , ko smo tik pred šolo že kaj popravilo, če ne si upravljavec zagotovo zasluži ...  

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij