Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo delno jasno, na jugu bo več oblačnosti. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja, drugod severovzhodnik.
5°C | 16°C
sreda, 24.10.2018
7°C | 23°C
četrtek, 25.10.2018
7°C | 15°C
petek, 26.10.2018
8°C | 17°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Gorjača rokovnjača Groga


SOSED SOSEDU

| |
01.09.2017      10:56
A A

Gorjača rokovnjača GrogaDeli:

Roman Rokovnjači je zasnoval Josip Jurčič, ki je napisal tudi prvih 11 poglavij. Po njegovi smrti ga je dokončal Janko Kersnik in je izšel leta 1881 v Ljubljanskem zvonu. V njem izvemo o številnih prigodah mož, ki so uporabljali taktiko diverzantov z dobro zaledno službo in tako spretno ropali Francoze. Med njimi je bil najbolj poznan poglavar Tomaž Velikonja – Veliki Groga, rokovnjaški papež. In ravno slednji je ravno pravi, da v času kislih kumaric, kakor radi rečejo v teh poletnih dneh pri časopisih opozori na napake, ki jih upajmo lahko še odpravimo brez gorjače. On če imajo na valu  202 Kje pa vas čevelj žuli v Domžalskih novicah Kislice domislice imejmo pri nas Gorjačo rokovnjača Groga. In če me spomin ne vara je taka rubrika že obstajala. Pokojni gospod župnik in dekan Franc Vrolih je rad dejal, da so odraz kulture nekega naroda gostišča, avtobusna postajališča in pokopališča. Mogoče bi, če bi še živel danes dodal še kaj, a o tem raje kdaj drugič. Kakšen je odnos do skupne lastnine pa si lahko pogledate na slikah. Srčno upam, da se je stanje sedaj , ko smo tik pred šolo že kaj popravilo, če ne si upravljavec zagotovo zasluži ...  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo