Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Začetek šolskega in veroučnega leta


ŠOLSTVO

| |
05.09.2012      21:17
A A

Začetek šolskega in veroučnega leta


Tokrat smo šolsko in veroučno leto začeli s ponedeljkom, 3. septembra, in zato je bila nedelja pred začetkom, ki je bila sicer angelska nedelja, obenem tudi katehetska nedelja. Pri sveti maši smo priporočili našo pot in hojo v šolo in domov, naše učenje in naše zglede, da bomo v tem letu dobrote in ljubezni do drugih, obenem pa spoznavali nove veroučne knjige, njihovo vsebino in katehete, ter branje, ki krepi duha in vero.


Deli:

Poletja je konec, začela se je jesen in september je tu in obenem začetek šolskega in veroučnega leta. Zato smo se pri sveti maši na angelsko ali katehetsko nedeljo priporočili angelom varuhom, da nas varno vidijo čez leto. Simbolika, skrita v dveh prepletajočih se srcih pred oltarjem, je bila tokratna rdeča nit nagovora župnika Andreja Sveteta. Kajti veliko srce je predstavljalo Jezusovo srce, polno dobrote, manjše pa naša srca, ki želijo biti polna dobrote in ljubezni. Kajti tisto, kar nam Gospod naroča, torej uresničiti božjo besedo, naj ostane v naših srcih, da ne bi bili samo poslušalci, ampak tudi resnični uresničevalci in izvrševalci božje besede. Predstavniki vsakega izmed veroučnega razreda so k oltarju prinesli knjige, ki jih bodo v tistem letu uporabljali, oziroma iz katerih se bodo učili in spoznavali vero. Ob tem je župnik spregovoril tudi o vsebini in o tem, kdo jih bo poučeval. Posebno mesto med knjigami je tokrat našlo tudi dobro branje in tako je predstavil še Mavrico, branje za nižjo stopnjo, in revijo Ognjišče, branje za vse generacije. K predstavitvi je sodila še pesmarica in povabilo k otroškemu in mladinskemu pevskemu zboru, saj nas petje povezuje in razveseljuje. Na koncu, ko smo šolsko in pastoralno leto priporočili Jezusu dobremu pastirju, je zaželel še, da podpiramo drug drugega in se v molitvah spomnimo tako otrok kot katehetov in učiteljev. Najprej pa moramo biti sami dober zgled generacijam, ki prihajajo, in si obenem prizadevati svoje srce povezati z Jezusovim, je še poudaril na koncu svete maše.    
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo