Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 19.02.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, predvsem ponekod na Notranjskem in Kočevskem bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, na Primorskem do 4 °C.
0°C | 2°C
torek, 20.02.2018
-1°C | 3°C
sreda, 21.02.2018
0°C | 3°C
četrtek, 22.02.2018
-2°C | 1°C
petek, 23.02.2018
-1°C | 2°C
Opozorila
Nedelja, 18.2.2018 ob 18h
Do ponedeljka dopoldne bodo na Primorskem na izpostavljenih mestih najmočnejši sunki burje okoli 100 km/h.
0°C
2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

OBISK POBRATENE OBČINE AMARONI V KALABRIJI


ŠOLSTVO, OBVESTILA

| |
13.11.2017      23:38
A A

OBISK POBRATENE OBČINE AMARONI V KALABRIJIDeli:

Od četrtka, 19.10. 2017, do nedelje, 22. 10. 2017, smo predstavniki OŠ Janka Kersnika Brdo pri Lukovici in predstavniki občine Lukovica obiskali pobrateno občino Amaroni v pokrajini Kalabrija na jugu Italije. Namen obiska je bil vzpostaviti medsebojno sodelovanja med šolama iz obeh občin z vizijo priprave skupnih projektov in izmenjav učencev. Predstavniki tamkajšnje občine in šole so nam pripravili sprejem z veliko mero gostoljubnosti in pripravljenosti na skupno sodelovanje, v šoli pa so nas učenci in učitelji pričakali s kulturnim programom ter predstavitvijo šolskih ter obšolskih dejavnosti.

Med obiskom je potekal ogled organizacije pedagoškega dela, tako v tamkajšnjem vrtcu kot tudi na osnovni šoli. Na skupnem delovnem sestanku so bile začrtane vsebinske in časovne smernice sodelovanja ter izmenjav učencev. V prihajajočih mesecih bosta šoli skupaj kandidirali s projekti za financiranje izmenjav učencev v okviru programa Erasmus +, s katerim se bo v večini pokril tako obisk učencev iz občine Lukovica v Kalabriji kot tudi obisk učencev iz Kalabrije na OŠ Janka Kersnika.

Mednarodno sodelovanje med osnovnimi šolami je izjemna priložnost za krepitev številnih kompetenc tako pri učencih kot tudi učiteljih: učijo se sporazumevanja v tujem jeziku, spoznavajo nove pokrajine in kulture ter premagujejo strah pred neznanim. To je temelj za svetlo prihodnost mirnega sobivanja in medsebojnega sodelovanja med državami EU, še posebej med sosednjimi državami.

Erik Logar, učitelj geografije                                                                     

dr. Anja Podlesnik Fetih, ravnateljica

Foto: Katka Bohinc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 01
Izšla: 01.02.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.02.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo