Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 16.08.2018

jasno
Danes bo sončno. Pihal bo šibek veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 29, na Primorskem do 32°C.
15°C | 29°C
petek, 15.08.2018
16°C | 28°C
sobota, 17.08.2018
14°C | 31°C
nedelja, 18.08.2018
17°C | 31°C
ponedeljek, 19.08.2018
16°C | 31°C
Opozorila
Četrtek, 16.8.2018 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Slovensko – dalmatinski večer v Kulturnem ......


KULTURA

| |
21.10.2016      14:25
A A

Slovensko – dalmatinski večer v Kulturnem domu Janka KersnikaTanja in Teja
Tanja in Teja
Deli:

5. oktobra je citrarka Tanja Zajc Zupan in KUD Fran Maselj Podlimbarski v Kulturnem domu Janka Kersnika organizirala in izpeljala Slovensko – dalmatinski večer.  Večer je popestrila celotna družina Zajc Zupan. Mož Bogdan je pozdravil na samem vhodu z CDji in vstopnicami, sin Domen na vhodu v dvorano in poskrbel za ozvočenje, hči Ana je večer vodila, Tanja Zajc Zupan pa razvajala sluh z nežnimi zvoki citer. Na koncertu so ob citrarki Tanji Zajc Zupan nastopili še pevka Teja Saksida ter Klapa Gallus, ki so se izmenjavali na odru, zaključili pa skupaj.

Slišale so se slovenske ljudske pesmi, slovenske popevke, dalmatinske pesmi in evergreeni. Vse od venčkov narodnih, preko znanih popevk kot so Med iskrenimi ljudmi, Ribič me je ujel, Prodajalka vijolic, Gardelin, Morska pravljica, Larina pesem pa do Ne diraj moju ljubav, Da te mogu pismom zvati, Vila moja si ti, Oči boje lavande in druge. Tanja Zajc Zupan in hči Ana sta občinstvo popeljali skozi melodijo in besede iz filma Cvetje v jeseni.

Večer se je prepletal v zanimivi kombinaciji citer in petja Teje Saksida, slovenske muzikologinje, pevke resne in zabavne glasbe, ki je ubirala nekoliko trše in resnejše tone kot nežne citre, kar je nekaterim popestrilo klasično citrarsko noto, spet druge pa zmotila. Klapa Gallus pa je nekatere presenetila s svojim izvorom, saj so fantje naše gore list in so prepevali tako kot je bilo vodilo večera Slovensko – dalmatinske pesmi in evergreene. Drugačnost vedno preseneti in popestri, tako je presenetil in popestril Lukoviški večer ta Slovensko dalmatinski koncert, ki se je zaključil po domače, V dolini tihi je zapela cela dvorana, tako nastopajoči, kot občinstvo, nato pa hitro odhiteli vsak na svojo stran pred novim delovnim četrtkom.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo