Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.11.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, rahle padavine bodo povsod ponehale. Burja na Primorskem bo še naprej slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, na Primorskem okoli 6 °C.
1°C | 5°C
četrtek, 20.11.2018
2°C | 3°C
petek, 22.11.2018
5°C | 6°C
sobota, 23.11.2018
5°C | 8°C
nedelja, 24.11.2018
6°C | 8°C
Opozorila
Torek, 20.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Skupaj na poti 2016 - V službi človekovega ......


PROSTOVOLJSTVO

| |
21.10.2016      22:50
A A

Skupaj na poti 2016 - V službi človekovega dostojanstvaDeli:

V teh 25. letih je roko dobrote župnijski Karitas Domžale podalo mnogo ansamblov in posameznikov iz Črnega grabna, saj beseda Karitas pomeni tudi dobrodelnost in ljubezen do bližnjega. In če lahko svoje talente razdajaš za bližnjega ti je pri srcu toplo. In, da v Črnem grabnu živijo prijazni ljudje, ljudje, ki znajo priskočiti na pomoč, pomoči potrebni sta tokrat dokazala ansambel Ideja in klapa Sidro. Oba sta se namreč odzvala povabilu župnijske Karitas Domžale in nastopila na koncertu Skupaj na poti 2016 v hali Komunalnega centra v Domžalah v četrtek 20. oktobra.  Kakor je dejal slavnostni govornik ljubljanski nadškof metropolit msgr. Stanislav Zore :Nocoj smo s tem koncertom Skupaj na poti začeli naslednjih 25 let." Koncert sta tokrat z izvedbo čardaša e najbolj znanega madžarskega plesa, ki je izpeljano iz besede csárdá, kar pomeni krčma ali vaška točilnica začela Gal Juvan na violini in Miran Juvan za klavirjem. Nato nas je z besedami  Simona Gregorčiča:" Za vse, ki svet ni dovolj bogat in srečni vsi bi bili, ko kruh delil bi z bratom brat, s prav prisrčnimi čutili« popeljal Marjan Bunič. Sicer se je v letu, ko je bila za svetnico razglašena Mati Terezija velikokrat spomnil njenih misli. O delu Karitas veliko povedo besede nadškofa Zoreta, ki pravi, da če bomo hodili skupaj, potem ne bomo nikoli opešali in bomo lahko tolažili uboge. In  župnijska Karitas Domžale že 25 let tolaži obupane, pomaga ostarelim, bolnim, osamljenim in vsem tistim, ki so  pomoči potrebni. Tako smo ta večer prisluhnili  Miranu in Anastazija Juvan,   Marjeti Banko in Galu Juvan, Veselim kristjanom, Bandi citrarski  in Klemenu Torkarju, Katrinas  ansamblu Domačini in Stopar ter Godbi Domžale in že omenjenima ansamblu Ideja in klapi Sidro. Najštevilčnejša skupina Godba Domžale se bi le  težko razvrstila na odru, zato  so tokrat nastopili kar  po celi dvorani in še pred odrom. Najprej sami, nato skupaj z ansamblom Stoparji in dvignili že tako veselo vzdušje v dvorani Na koncu je sicer sledila še zahvala donatorjem in glavnemu pokrovitelju nadškofu Stanislavu Zoretu, ki je že v nagovoru naglasil, da praznovanje ni samo enkrat na leto, ampak vsak dan in, da lahko vsak dan naredimo nekaj za tiste, ki so pomoči potrebni. In ravno te besede je podkrepil še Marjan Bunič, ko je dejal, da pri izhodu čakajo skrinjice Karitasa in naj tokrat ne samo cinglja, ampak šumi.  o tem kako smo tudi mi pripravljeni pomagati veliko pove pesem skupine Ideja , ki pravi:" Čudoviti Črni graben za vse ljudi je zdaj prijazen...." in prav je tako, da svojo prijaznost ponesemo tudi drugam.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!