Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno, drugod bo povečini sončno. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Romanje po Sloveniji


PROSTOVOLJSTVO, VERSKE

| |
07.05.2017      22:43
A A

Romanje po SlovenijiDeli:

Voditeljsko vlogo letošnjega Oratorija 2017 na Brdu sta tokrat prevzela Jure in Grega in za začetek animatorje in obiskovalce prireditve, kjer smo se poleg zelo zanimivih delavnic popeljali z avtobusom na romanje po Sloveniji. Tako smo spoznali o kom bo tekla letos beseda na tokratnem oratoriju, a ne le to, s pomočjo vodičev smo osvežili naša znanja o treh Marijinih romarskih svetiščih. Najprej smo se podali na Skalnico na Sveto goro pri Gorici, ali nad Kobaridom, se nato zapeljali  na Brezje in končali pod Marijinim plaščem na Ptujski Gori. O vseh treh svetiščih smo tako izvedeli poleg že znanih zgodovinskih podatkov tudi nekaj znamenitosti. Med vožnjo z avtobusom se nikoli ne dolgočasimo in tudi mi se nismo, čeravno smo sedeli v dvorani Antona Martina Slomška, saj so animatorji že od vsega začetka romanja poskrbeli za veselo in razigrano razpoloženje, kjer ni manjkalo niti pesmi. Na koncu prireditve, preden smo se odpravili na drugi del prireditve, ki je potekal na igrišču je besede spodbude animatorjem in besede zahvale staršem namenil tudi domači župnik Pavle Okoliš. In med tem, ko so nekateri izpolnjevali  prijavnice, so drugi že veselo tekali od delavnice do delavnice. Tako so odkrili kar nekaj novih iger in ker ob igri postaneš lačen so se okrepčali in odžejali  pri okrepčevalnici Najboljši animator. In res so bili dobri in,da je to res dokazuje še vreme, ki je vzdržalo ves čas prireditve. Oratorij Brdo 2017 bo in bo kakor vedno zanimiv, pester, poučen, združevalen, razigran , nasmejan........   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo