Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
6°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Izlet otroškega pevskega zbora in ......


PROSTOVOLJSTVO

| |
03.09.2012      23:24
A A

Izlet otroškega pevskega zbora in ministrantov z Brda in Zlatega Polja


Že nekaj let ob začetku novega veroučnega in šolskega leta domači župnik Andrej Svete in zborovodkinja Petra Avbelj popeljeta otroški pevski zbor in ministrante na izlet v neznano. In tudi letos ni bilo nič drugače, ko so se na zadnji dan šolskih in veroučnih počitnic odpravili na romarsko pot v neznano.


Deli:

Zadnji dan počitnic v petek, 31. avgusta, so se po jutranji sveti maši na romarsko pot odpravili otroci, ki prepevajo v otroškem pevskem zboru župnije Brdo skupaj z zborovodkinjo Petro Avbelj. S seboj so za dobro družbo vzeli še ministrante tako iz župnije Brdo kakor Zlato Polje in domačega župnika Andreja Sveteta. Tokrat jih je pot vodila proti meji s Hrvaško, točneje v Čatež. Tam so se kljub manjšemu nalivu, ki ni skalil njihovega veselja, razkropili po številnih bazenih in uživali v premnogih vodnih atrakcijah. Čas je neizbežno tekel in ob tolikih zanimivostih ni bilo časa niti za malico, a avtobus jih že vozi proti romarskemu cilju, kartuziji Pleterje. O redu, pravilih in življenju patrov in bratov kartuzijancev je spregovoril kar domači župnik in to v prekrasni gotski cerkvi, ki je podobna naši cerkvi sv. Luke, kjer so tudi zapeli. Poleg nje so si ogledali še zakristijo in okolico samostana. In ker je bil izlet tudi romarski, so za slovo od samostanskih zidov še skupaj zmolili in zapeli, a ne tako kot pojejo patri svoje korale, ampak veselo ritmično duhovno pesem, kakor se od mladih pevcev spodobi in slednja se je kasneje razlegala po avtobusu še vse do povratka na Brdo. Še hvala gospodu Andreju in Petri in že so hiteli proti domu, verjetno že pripravljati zvezke in knjige, kajti kar prehitro bo prvi šolski dan.   

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo