Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 21.06.2018

delno oblačno
Danes bo sončno in vroče. Popoldne in zvečer bodo predvsem na severu nevihte, ki so krajevno lahko tudi močnejše. Ponekod bo prehodno zapihal jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 32 °C.
17°C | 32°C
petek, 20.06.2018
16°C | 30°C
sobota, 22.06.2018
17°C | 19°C
nedelja, 23.06.2018
11°C | 23°C
ponedeljek, 24.06.2018
11°C | 22°C
Opozorila
Četrtek, 21.6.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

32. tek za krof v Krašnji


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
07.10.2017      19:41
A A

32. tek za krof v KrašnjiDeli:

Za nekatere je 32 let veliko, za druge malo, a da se obdrži športna prireditev toliko časa je nekaj posebnega. Kajti pogled v zgodovino teka za krof , ki je bil letos že 32 in, ki ga pripravlja  ŠD Krašnja nam pove, da poleg številnih pokroviteljev ostaja teku vseskozi zvesto Gostinsko podjetje Trojane, ki vsakega udeleženca nagradi z krofom in Atletski klub Domžale, ki pomaga pri izvedbi teka že od vsega začetka. Na  sončno nedeljo  1. oktobra se je tako v Krašnji zbrala pisana druščina tekačev, da se poda na že 32. tek za krof. Še prej so se na pot podali pohodniki, ki so to prijetno pohodniško nedeljsko  pot dodali v svoj koledar že prejšnje leto.  Tekači, kakor ostali udeleženci prejmejo krof in najhitrejši, najboljši  tudi medaljo. To so tokrat prejeli vsi, ki so se udeležili Krofkovega teka in teh je bilo 53. Svojo prvo medaljo za udeležbo so prejeli tudi tisti, ki so jih mamice, ali očki pripeljali do cilja v vozičkih. Vsako leto na prireditev povabijo tudi kakšno znano ime iz športa in  letos je bil štarter tekov  Uroš Šerbec, nekdaj odličen rokometaš rokometnega kluba Pivovarna Celje in državne reprezentance, ki je nosilec več medalj z največjih tekmovanj. Sedaj je trener RK Slovenj Gradec in pomočnik trenerja slovenske reprezentance Veselina Vujovića. V sproščenem pogovoru pred podelitvijo pokalov najboljšim tekačem je poudaril, da mu je bil dogodek zelo všeč. Še posebno zato, ker se je odvijal v tako prijaznem, domačem okolju. Vesel je bil, da se je po dolgem času v Krašnji zopet srečal z nekaterimi fanti, ki so ga pogostokrat bodrili, ko je še aktivno igral pri RK Pivovarna Laško v Celju. S seboj pa je pripeljal najmlajšo hčerko Brino, ki se je tudi udeležila Krofkovega teka in na ta način osvojila svojo prvo medaljo. Tokrat je bil najhitrejši Miran Cvet, ki je imel tudi najboljši čas. Tega je pri dekletih imela Nina Pavlič Hren. Med številnimi tekači ni bilo težko najti najstarejšega in tako je bila pri ženskah to Jelka Podkoritnik in pri moških Štefan Lešnik(1951). Organizator ŠD Krašnja je poleg odlične organizacije, saj je poskrbel celo za sončno vreme poskrbel tudi za najštevilčnejšo ekipo. Če za 32. tek za krof še niste bili pripravljeni  potem le začnite z tekom lepo počasi in do 33. teka za krof boste več kod odlično pripravljeni.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo