Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bo zmerno do pretežno oblačno, predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Krepil se bo jugozahodni veter.
13°C | 18°C
torek, 23.09.2018
12°C | 18°C
sreda, 25.09.2018
4°C | 16°C
četrtek, 26.09.2018
3°C | 16°C
petek, 27.09.2018
1°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 18h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
13°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

15. let ženske zveze NSi


DOGODKI

| |
25.10.2016      21:17
A A

15. let ženske zveze NSiDeli:

Gostitelj praznovanja ob 15. obletnici  Ženske zveze NSi je bil  hotel City v centru Ljubljane, kjer  sta poleg zbranih udeležila bili prisotni  tudi predsednica NSi Ljudmila Novak in prva predsednica Ženske zveze, gospa Lidija Drobnič. Predsednica Ženske zveze NSi Mojca Kucler Dolinar je v svojem nagovoru med drugim opozorila na nujnost uravnotežene zastopanosti žensk na različnih področjih javnega življenja, ter, da obvezne kvote niso izpolnile vseh pričakovanj. Šele omogočanje ženskam normalen vstop v politiko bo zagotovilo za demokratične spremembe na vseh področjih. Ob tem je poudarila pomen ženske, ki ne sme biti le neka podaljšana roka moškim, ampak enakopraven partner v vseh pogledih. Poleg perečih problemov današnje družbe se je dotaknila tudi  migrantske krize in ob tem  opozorila na razlikovanje med tistimi, ki so resnično ogroženi in tistimi, ki iščejo le lagodno življenje. Ženske in otroci vsekakor potrebujejo posebno skrb, je poudarila. V nadaljevanju se je posvetila zlasti predstavitvi dela mednarodne ženske zveze pri Evropski ljudski stranki, ob koncu pa spodbudila vse lokalne in regionalne odbore Ženske zveze, da bi prirejali dogodke tudi na temo vprašanja žensk in otrok ter begunstva – tudi s tem, da iz prve roke prisluhnejo njihovi izkušnji. V  kulturnem delu programa so nastopile študentke akademije za glasbo.  Slovesnosti so se udeležile tudi štiri predstavnice Regijskega odbor Ženske zveze NSi Ljubljana – vzhod, ki so po zelo dobrem predavanju aktivno sodelovale v živahni razpravi. Soglasno so  ugotavljale, da je potrebno angažirano spremljanje dogajanja, saj spremembe pogleda na človekovo identiteto, ki se z dobro podprto propagando plazijo tudi v naše okolje, niso dobronamerne. Za ohranitev vrednot, na katerih je Evropa zgradila svojo kulturo in razvoj se moramo potruditi vsi in na vseh ravneh družinskega in družbenega življenja. Če bomo odločanje prepustili drugim, se bomo tudi sami znašli tam, kjer ne želimo biti. Me dobitnicami priznanj za dolgoletno delo na področju vodenja Ženske zveze NSi,  je bila tudi Zinka Meden. Zinka Meden namreč vodi Žensko zvezo NSi vse od prevzema zveze od Marije Juteršek vse do danes in je pripravila kar nekaj odmevnik predavanj in izobraževanj.   

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo