Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Župan zadovoljen z dosedanjim delom ......


OBČINSKE

| |
09.02.2015      11:35
A A

Župan zadovoljen z dosedanjim delom občinskega sveta


Letošnje leto se občinski svet še ni sestal na uradni seji, so se pa skupaj z županom Matejem Kotnikom dobili na neformalni seji v sredo, 28. januarja 2015, kjer je tekla beseda o občinskem proračunu.


Občinski svetniki občine Lukovica novega mandata z županom Matejem Kotnikom
Občinski svetniki občine Lukovica novega mandata z županom Matejem Kotnikom
Deli:

»Skupaj smo šli skozi proračun in predelali vse postavke. To pomeni, da smo jim razložili pomen in namen vsake postavke, način in pravila delovanja proračuna ter tudi zakaj so postavke takšne, kot so,« pravi župan občine Lukovica Matej Kotnik.


Župan je po neformalni občinski seji dejal, da so bili odzivi svetnikov pozitivni in da je to res pravi način, da se vsi skupaj usedejo in pogovarjajo. Kljub temu, da je župan po zakonu predlagatelj proračuna, pripravi pa ga občinska uprava, je pomembno da je ob tem odprta širša debata. Skupaj so si pogledali, kako deluje proračun, kako je sestavljen, njegovo delovanje, obvezne zakonske sestavine, kako so zgrajene posamezne postavke, kaj je potrebno upoštevati pri njegovi sestavi, ... Občinskim svetnikom je bilo tako pojasnjeno, kaj je pri proračunu pomembno in zakaj so prisotne določene postavke ter na podlagi česa se zanje tudi odloči.

 

»Občinski svet v tem mandatu se mi zdi konstruktiven, saj se veliko pogovarjamo, skupaj iščemo rešitve. Ni nasprotovanj iz nekih principov, ampak čutim, da je volja, da se marsikaj naredi in se vsi skupaj usedemo in pogovarjamo o različnih problematikah. Občutim, da je v tem občinskem svetu manj politike, manj nagajanja ter več pripravljenosti in volje za delo. To je dober znak za občino, občinsko upravo, župana, saj se s takšnim občinskim svetom veliko lažje naredi več dobrega za vse krajane, kot pa z občinskim svetom, kjer je veliko neutemeljenega nsprotovanja« razlaga in obenem še dodaja: »Do konca mandata si želim takšne pripravljenosti svetnikov za delo, kot so jo pokazali na začetku!« 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo