Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, ponekod v severovzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Tradicionalno januarsko srečanje z duhovniki


OBČINSKE

| |
23.01.2016      10:57
A A

Tradicionalno januarsko srečanje z duhovniki


V sredo, 20. januarja 2016, so se na županovo povabilo srečali duhovniki, ki delujejo na območju občine Lukovica. V občini imamo namreč šest župnij, in sicer Brdo, Blagovica, Češnjice, Krašnja, Šentožbolt in Zlato Polje, Dob in Šentgotard ne spadata k nam, vendar pa ti dve župniji segata tudi ozemlje naše občine.


Tradicionalno januarsko srečanje z duhovniki na območju občine Lukovica
Tradicionalno januarsko srečanje z duhovniki na območju občine Lukovica
Deli:

Župana občine Lukovica Mateja Kotnika in duhovnike župnij, ki se nahajajo ter segajo na območje naše občine, povezujejo skupna skrb za dobrobit občanov in občank. Tradicionalna januarska srečanja tako predstavljajo možnost in priložnost, da se skupaj pogovorijo o dogajanju v preteklem letu, izmenjajo mnenja in predloge za delovanje na področjih, ki so nam skupni. V prijernem pogovoru so se dotaknili tudi življenja ljudi iz naše občine, mladine, seznanili z načrti Občine Lukovica, med drugim tudi ureditvi lastniško-najemniškega stanja na pokopališčih skladno z zakonodajo..

Srečanja, ki je minilo v delovnem in obenem sproščenem vzdušju so se udeležili župniki Anton Potokar (Krašnja), Avguštin Klopčar (Češnjice), Drago Markuš (Šentgotard), Jožef Lap (Brdo in Zlato Polje) ter župnijski upravitelj v Zlatem Polju Ivan Polšnar. Prav tako se jim je pridružil tudi Andrej Svete, ki je zaključil svoje poslanstvo na Brdu in je pomočnik v Domžalah, prisotnost pa sta opravičila župnika Jure Ferlež (Dob) in Janez Evangelist Rus (Blagovica in Šentožbolt). Duhovniki so se z veseljem odzvali in izrazili hvaležnost ob sodelovanju. Namen tovrstnega druženja je tudi ta, da Občina z župnijami izmenja poglede na delo v kraju, načrte za obnovo in ohranjanje kulturne dediščine.

»Letno srečanje ni le priložnost za formalni pogovor, ampak je tudi prijetno druženje. Naši duhovniki so predvsem široko razgledani, bogatih življenjskih izkušenj,  z veliko predanostjo in kar je meni všeč, znajo biti tudi duhoviti in videti življenje tudi z vesele plati. Predvsem pa jim moramo biti za njihovo delo iskreno hvaležni. Nanje je naslonjeno težko breme današnjega 'zablodelega' časa, v katerem je biti pastir  pravzaprav veslanje skozi vihar,«  je svoje vtise o srečanju strnil Matej Kotnik.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo