Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 6h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Uvedba plačevanja upravnih taks tudi pri nas


OBČINSKE

| |
11.01.2016      11:19
A A

Uvedba plačevanja upravnih taks tudi pri nas


Z letom 2016 je Občinska uprava Občine Lukovica uvedla plačevanje upravnih taks za storitve v upravnih postopkih. Novost za občane in občanke bo torej ta, da boste morali za popolno vlogo priložiti tudi potrdilo o plačilu upravne takse – znan način, ki je v uporabi na upravnih enotah.


Deli:

Plačilo upravne takse spada med obvezne dajatve, ki je predpisano z zakonom in drugimi predpisi ter velja kot splošno obvezno. Upravna taksa se plača za izdajo potrdil iz uradne prostorske evidence, soglasij za posege v prostor in pobude za spremembo namenske rabe prostora. Pri tem je višina zneska plačila upravne takse odvisna od vrste posamezne vloge. Na višino zneska vpliva vrsta zahtevka, število katastrskih občin, število zemljiških parcel in število objektov. Prav tako je plačilo upravne takse obvezno tudi za izračun komunalnega prispevka na podlagi projekta za pridobitev gradbenega dovoljenja.

Vloge in obrazci se nahajajo na spletni strani Občine Lukovica (www.lukovica.si). Posebno pozornost velja nameniti tistim, ki so označene s krepkimi tiskanimi črkami – NOVO, saj gre za posodobljene vloge in obrazce v skladu z opisano novostjo. Spremenjena je namreč njihova vsebina in opredeljena višina plačila upravne takse oziroma njihova oprostitev.

Ne le na spletu, temveč je vloge in obrazce mogoče prejeti na vložišču Občine Lukovica. Pristojni sodelavci občinske uprave bodo občankam in občanom z veseljem pomagali pri morebitnih zapletih, da bodo vloge in obrazci pravilno izpolnjeni .
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo