Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 22.06.2017

delno oblačno
Popoldne bo sončno, nastalo bo nekaj vročinskih neviht, ki bodo na Primorskem manj verjetne. Ponekod bo pihal južni do zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
19°C | 35°C
petek, 23.06.2017
20°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
19°C | 35°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 11h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
19°C
35°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Uvedba plačevanja upravnih taks tudi pri nas


OBČINSKE

| |
11.01.2016      11:19
A A

Uvedba plačevanja upravnih taks tudi pri nas


Z letom 2016 je Občinska uprava Občine Lukovica uvedla plačevanje upravnih taks za storitve v upravnih postopkih. Novost za občane in občanke bo torej ta, da boste morali za popolno vlogo priložiti tudi potrdilo o plačilu upravne takse – znan način, ki je v uporabi na upravnih enotah.


Deli:

Plačilo upravne takse spada med obvezne dajatve, ki je predpisano z zakonom in drugimi predpisi ter velja kot splošno obvezno. Upravna taksa se plača za izdajo potrdil iz uradne prostorske evidence, soglasij za posege v prostor in pobude za spremembo namenske rabe prostora. Pri tem je višina zneska plačila upravne takse odvisna od vrste posamezne vloge. Na višino zneska vpliva vrsta zahtevka, število katastrskih občin, število zemljiških parcel in število objektov. Prav tako je plačilo upravne takse obvezno tudi za izračun komunalnega prispevka na podlagi projekta za pridobitev gradbenega dovoljenja.

Vloge in obrazci se nahajajo na spletni strani Občine Lukovica (www.lukovica.si). Posebno pozornost velja nameniti tistim, ki so označene s krepkimi tiskanimi črkami – NOVO, saj gre za posodobljene vloge in obrazce v skladu z opisano novostjo. Spremenjena je namreč njihova vsebina in opredeljena višina plačila upravne takse oziroma njihova oprostitev.

Ne le na spletu, temveč je vloge in obrazce mogoče prejeti na vložišču Občine Lukovica. Pristojni sodelavci občinske uprave bodo občankam in občanom z veseljem pomagali pri morebitnih zapletih, da bodo vloge in obrazci pravilno izpolnjeni .
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.06.2017 | Kultura
Prireditev ob DNEVU DRŽAVNOSTI

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo