Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 19.02.2018

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno, občasno bo ponekod še naletaval sneg. Burja na Primorskem bo nekoliko oslabela. Najvišje dnevne temperature bodo od -2 do 3, na Primorskem do 7 °C.
-2°C | 3°C
torek, 20.02.2018
-2°C | 3°C
sreda, 21.02.2018
0°C | 3°C
četrtek, 22.02.2018
-1°C | 1°C
petek, 23.02.2018
-2°C | 1°C
Opozorila
Ponedeljek, 19.2.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
3°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Krašnja v prihodnje bogatejša za večnamenski ......


OBČINSKE

| |
05.04.2016      9:52
A A

Krašnja v prihodnje bogatejša za večnamenski objekt


Konec 90. let je pod okriljem takratnega Ministrstva za kmetijstvo RS potekal projekt Celostnega razvoja podeželja in obnove vasi. Vanj je bila vključena tudi Občina Lukovica in že takrat se je v Krašnji pojavilo zanimanje in potreba po kulturni dvorani. Po tem so se pojavili še drugi projekti v sodelovanju z gradbenim podjetjem, ampak se do danes zaradi pomanjkanja finančnih sredstev niso realizirali. S sprejetjem proračuna za obdobje 2015/16 pa je občinski svet potrdil finančna sredstva za preureditev dela gasilskega doma PGD Krašnja v večnamenski objekt.


S prizidavo obstoječega objekta gasilskega doma bi pridobili dodatne prostore.
S prizidavo obstoječega objekta gasilskega doma bi pridobili dodatne prostore.
Deli:

Ideja o preureditvi gasilskega doma PGD Krašnja je zrasla v skupen projekt, in sicer s prizidavo obstoječega objekta gasilskega doma. Na ta način bi pridobili dodatne prostore, in sicer bi garaža v pritličju ustrezala sedanjim normativom in standardom glede višine sodobnih vozil, ki so višja kot v preteklosti. Z dozidavo prizidka bi tako v mansardi obstoječega objekta uredili večnamensko dvorano, tako da bi bila v obstoječem delu dvorana, v prizidku pa oder in pomožni prostori kot so garderoba, kuhinja, soba za rekvizite ...

Sedaj se že pripravlja projektna dokumentacija (projekt za izvedbo), saj je pridobitev gradbenega dovoljenja v postopku na upravni enoti v Domžalah. Po oceni višje svetovalke za urejanje prostora in varstvo okolja Tatjane Suhadolc, bo gradbeno dovoljenje izdano kmalu. S posebno pogodbo med PGD Krašnja in Občino Lukovica bosta uredili medsebojne odnose glede lastništva in uporabe prostorov, saj Občina Lukovica ni lastnik zemljišča, na katerem stoji objekt. Obenem se bo treba dogovoriti tudi, kaj v gasilskem domu oziroma večnamenskem objektu bo javni in kaj gasilski del ter po končani izgradnji urediti še zemljiško-knjižno stanje z vpisom etažne lastnine.
Glede na to, da v Krašnji kultura aktivno živi, se bo z omenjenim projektom končno po toliko letih prizadevanj krajanov in Občine Lukovica odprla možnost ureditve prostorov za delovanje društev, krajevne skupnosti - skratka samega kraja, v katerem ima kultura posebno mesto in bo lahko bogatejše zaživela v še boljših pogojih kot do sedaj.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 01
Izšla: 01.02.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.02.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo