Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Danes bo oblačno, dež se bo od severa dopoldne razširil nad vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo možne posamezne nevihte. Prehodno bo zapihal severovzhodnik, ob morju pa bo še pihal jugo. Popoldne bo dež od severovzhoda počasi slabel, okoli poldneva bo na Primorskem začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
16°C | 18°C
nedelja, 21.09.2018
14°C | 30°C
ponedeljek, 23.09.2018
11°C | 25°C
torek, 24.09.2018
13°C | 19°C
sreda, 25.09.2018
4°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 6h
Danes dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Krašnja v prihodnje bogatejša za večnamenski ......


OBČINSKE

| |
05.04.2016      9:52
A A

Krašnja v prihodnje bogatejša za večnamenski objekt


Konec 90. let je pod okriljem takratnega Ministrstva za kmetijstvo RS potekal projekt Celostnega razvoja podeželja in obnove vasi. Vanj je bila vključena tudi Občina Lukovica in že takrat se je v Krašnji pojavilo zanimanje in potreba po kulturni dvorani. Po tem so se pojavili še drugi projekti v sodelovanju z gradbenim podjetjem, ampak se do danes zaradi pomanjkanja finančnih sredstev niso realizirali. S sprejetjem proračuna za obdobje 2015/16 pa je občinski svet potrdil finančna sredstva za preureditev dela gasilskega doma PGD Krašnja v večnamenski objekt.


S prizidavo obstoječega objekta gasilskega doma bi pridobili dodatne prostore.
S prizidavo obstoječega objekta gasilskega doma bi pridobili dodatne prostore.
Deli:

Ideja o preureditvi gasilskega doma PGD Krašnja je zrasla v skupen projekt, in sicer s prizidavo obstoječega objekta gasilskega doma. Na ta način bi pridobili dodatne prostore, in sicer bi garaža v pritličju ustrezala sedanjim normativom in standardom glede višine sodobnih vozil, ki so višja kot v preteklosti. Z dozidavo prizidka bi tako v mansardi obstoječega objekta uredili večnamensko dvorano, tako da bi bila v obstoječem delu dvorana, v prizidku pa oder in pomožni prostori kot so garderoba, kuhinja, soba za rekvizite ...

Sedaj se že pripravlja projektna dokumentacija (projekt za izvedbo), saj je pridobitev gradbenega dovoljenja v postopku na upravni enoti v Domžalah. Po oceni višje svetovalke za urejanje prostora in varstvo okolja Tatjane Suhadolc, bo gradbeno dovoljenje izdano kmalu. S posebno pogodbo med PGD Krašnja in Občino Lukovica bosta uredili medsebojne odnose glede lastništva in uporabe prostorov, saj Občina Lukovica ni lastnik zemljišča, na katerem stoji objekt. Obenem se bo treba dogovoriti tudi, kaj v gasilskem domu oziroma večnamenskem objektu bo javni in kaj gasilski del ter po končani izgradnji urediti še zemljiško-knjižno stanje z vpisom etažne lastnine.
Glede na to, da v Krašnji kultura aktivno živi, se bo z omenjenim projektom končno po toliko letih prizadevanj krajanov in Občine Lukovica odprla možnost ureditve prostorov za delovanje društev, krajevne skupnosti - skratka samega kraja, v katerem ima kultura posebno mesto in bo lahko bogatejše zaživela v še boljših pogojih kot do sedaj.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo