Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

A toliko, da jih že ima, pa se ji prav nič ne ......


VERSKE

| |
05.04.2016      21:54
A A

A toliko, da jih že ima, pa se ji prav nič ne poznaDeli:

Skrivati svoje talente bi bilo popoln nesmisel in tega se še kako zavedata Jelica in Jože Zupan, ki sta, ko sta prišla v Krašnjo svoje talente delila naprej. Čeprav je njuna življenjska in delovna pot  tesno povezana z glasbo ju kljub letom druži in razveseljuje še danes. Mogoče ravno zato, ker ju je glasba  združila na skupno življenjsko pot in ju povezuje že vse njuno skupno življenje. Člani in članice bolje pevci in pevke  MePZ župnije Krašnja so se spomnili tudi lepega jubileja organistke in zborovodkinje Jelice Zupan in ji tako na belo nedeljo, nedeljo Božjega usmiljenja pripravili majhno presenečenje. Sveta maša je bila kakor se za nedeljo spodobi malce bolj slovesna, a tudi skrivnostna. In če  je v nagovoru domači župnik primerjal našo vero, z vero svetega Tomaža, jo primerjal z napakami oznanjevalcev današnjega časa, da mi zaradi tega opustimo naše verovanje,  se spraševal o tem kaj je Jezus govoril svetemu Tomažu, a  je le ta pri tem premalo poslušal, saj je preslišal kar mu je Jezus govoril. Ob tem se postavlja vprašanje, kako pa mi poslušamo božjo besedo? Bog je usmiljen, čeprav se sprašujemo zakaj dopušča, da se nam godi to in to, a se ob tem se nikoli ne vprašamo smo mi dovolj usmiljeni do drugih. Na koncu po oznanilih  je župnik Anton Potokar  malce skrivnostno povedal naslednje besede: "Ob koncu marca in začetku aprila obhaja zelo lepo obletnico sestavljeno iz dveh majhnih krogov in enega večjega, torej zelo častitljivo obletnico organistka in zborovodkinja Jelica Zupan . Želimo ji tako kakor do sedaj, veliko agilnosti, veliko še zdravih let, da bi mogla še naprej voditi, oziroma še nekoliko prispevati k lepemu petju v naši župniji. Za vsa ta leta , ko se je trudila za to se ji prav lepo zahvaljujem, seveda je to delo začela že kar nekaj let pred menoj v tej župniji. Torej gospa Jelica želimo vam še veliko zdravih in blagoslovljenih let in  naj vam pri tem pomagata Bog in mati Marija.  Poleg domačega župnika so se slavljenki zahvalili še pevci in ji zapeli njeno najljubšo pesem. In ne samo eno še kar nekaj se jih je zvrstilo na njenem domu, kjer se je slavje nadaljevalo v prijetnem vzdušju njenih domačih ter pevcev in pevk iz kora cerkve sv. Tomaža v Krašnji.   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo