Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Minister Dejan Židan na obisku v Občini ......


OBČINSKE

| |
27.08.2015      20:51
A A

Minister Dejan Židan na obisku v Občini Lukovica


V četrtek, 27. avgusta 2015, nas je s svojim obiskom počastil minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano Republike Slovenije in predsednik stranke Socialni demokrati mag. Dejan Židan. Županu občine Lukovica Mateju Kotniku je z zadovoljstvom povedal, da večkrat obišče Črni graben, in sicer Čebelarski center Slovenije na Brdu.


Občino Lukovica je obiskal minister za kmetijstvo, gozdrastvo in prehrano Dejan Židan
Občino Lukovica je obiskal minister za kmetijstvo, gozdrastvo in prehrano Dejan Židan
Deli:

"Zadovoljen sem, da si je minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano,  vzel čas in nas obiskal," je dejal župan občine Lukovica Matej Kotnik. Meni, da je minister probleme, s katerimi se srečuje občina tudi s področja gospodarstva, poslušal in sprejel z razumevanjem ter s svojim pogledom nanje pokazal voljo do pomoči. "Predvsem sem ga prosil za pomoč glede rešitve strategije razvoja prostorskega plana in občinskega prostorskega načrta. Rekel je, da bo s svoje strani poskušal narediti vse, kar bo v njegovi moči in predal svojim ljudem. Upajmo, da se te stvari tudi čimprej uresničijo." Med drugim ga je Kotnik popeljal po občini Lukovica in kot je razbral iz njunega pogovora, je tudi minister ugotovil marsikaj novega o naši občini, kar si je prej predstavljal drugače. Ministru je razložil, kako naša občina deluje, slednjega pa je presenetilo, da nimamo nobenega dolga in rešujemo probleme zelo racionalno. »Čeprav smo omejeni s podporo evropskih sredstev, smo z razpoložljivimi sredstvi naredili res veliko. Prav tako sem mu pojasnil od kod do kod segajo meje občine Lukovica in da pravzaprav nismo tako majhni, temveč imamo približno šest tisoč prebivalcev,« je še dodal župan, ki je po obisku predstavnika vlade zadovoljen, da nas je njen predstavnik tudi malo bolje spoznal.

Naše kraje je minister Židan obiskal na županovo povabilo in ob pomoči člana Občinskega odbora Socialnih Demokratov Gregorja Bajde in po svojem obisku povedal: "Vesel sem možnosti, da sem se srečal tako z vodstvom stranke Socialni demokrati, kot tudi z vodstvom Občine Lukovica. Tu sicer nisem prvič, saj kot minister podpiram delovanje Čebelarske zveze Slovenije in njihovega Čebelarskega centra Slovenije, ki ni poznan le pri nas, ampak tudi širše. Zaradi tega vašo občino prepoznavajo tudi po svetu, saj je med glavnimi sodelujočimi pri svetovnem dnevu čebel, za katerega lahko rečem, da je mednarodni projekt. V zadovoljstvo mi je, da je na območju občine Lukovica v razvoju tudi kmetijstvo, s čimer me je seznanil župan Matej Kotnik. Popeljal me je po občini, skupaj pa sva obiskala tudi eno izmed največjih podjetij v občini – Hofer. Moram reči, da osebno cenim, če trgovske verige razumejo slovenske proizvodnje hrane in dajejo možnost slovenskim pridelovalcem hrane, da preko njih pridejo v stik s slovenskimi kupci. Po koncu obiska ugotavljam, da ima občina Lukovica marsikaj za pokazati in želim vse dobro ob nadaljnjem razvoju.« V pogovoru z županom, bodočim direktorjem Hoferja Matevžem Martinučem in direktorjem logistike Markom Polakom je pozdravil  nabor slovenskih izdelkov na Hoferjevih trgovskih policah,  ki se iz leta v leto povečuje, kot tudi čebelnjak poleg njihove poslovne stavbe. 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo