Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 22.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo sončno, nastalo bo nekaj vročinskih neviht. Ponekod bo pihal južni do zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
20°C | 34°C
petek, 23.06.2017
20°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
19°C | 35°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 15h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
20°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Na koledarju za leto 2016 bomo občudovali ......


OBČINSKE

| |
24.11.2015      8:45
A A

Na koledarju za leto 2016 bomo občudovali ptice


Ob prihodnji številki glasila Rokovnjač bodo vsa gospodinjstva v občini Lukovica prejela tudi koledar za leto 2016. Angele bodo nadomestile ptice, ki jih je v svoj fotografski objektiv v različnih letnih časih ujel fotograf Ivan Petrič.


Na območju občine Lukovica je mogoče ugledati tudi belo štorkljo, ki jo je v objektiv ujel avtor fotografij letošnjega koledarja Ivan Petrič.
Na območju občine Lukovica je mogoče ugledati tudi belo štorkljo, ki jo je v objektiv ujel avtor fotografij letošnjega k...
Deli:

2500 izvodov koledarja bodo krasile fotografije različnih ptic, ki so na območju občine bodisi avtohtone bodisi v preletu. Želja župana Mateja Kotnika je bila, da ustvarimo tudi poučen in zanimiv koledar, saj premalo poznamo življenjski prostor okrog sebe. »Ko smo doma in gledamo skozi okno ali sedimo na vrtu, vidimo ptico, ki jo lahko prepoznamo po njenih osnovnih značilnostih, vendar teh značilnosti ne poznamo dovolj. Ravno iz navedenega razloga so ptice zanimiva in poučna tematika, zato bosta vsak mesec na koledarju prikazani dve različni vrsti ptic s pripisanim latinskim zapisom imena,« idejo za koledar opisuje koordinatorka projekta Katka Bohinc. Za namen koledarja so se povezali s fotografom Ivanom Petričem, prvi nabor fotografij pa je bil že meseca junija.

 

Lahko ugledamo kar 53 različnih vrst ptic

Prva želja je bila, da bi koledar vseboval 25 fotografij različnih vrst ptic, vendar se je bilo zaradi zanimivosti fotografij težko omejiti na to število, zato so se na občini odločili, da bo v koledar umestila tudi seznam vseh ptic, ki jih je mogoče videti v naših krajih. Čeprav je bilo zaradi skupnega števila 53 različnih ptic izbira resnično zahtevna, bo na koledarju mogoče občudovati brgleza, črno lisko, dleska, domačega goloba, domačo raco, fazanko, kvakača, kosa, laboda grbca, malo belo čapljo, mladiča malega ponirka, mlakarico, meniščka, močvirskega martinca, plavčka, postovko, prosnika, rumenega strnada, stržka, samico ščinkavca, škorca, šojo, taščico, veliko sinico, velikega detla, velikega kormorana, vodomca in zelenca.

 

 

Poleg koledarja bodo gospodinjstva v petek, 18. decembra 2015, prejela še dvd zgoščenko s predstavitvenim filmom občine Lukovica – Občuti in živi zgodbo, ki je bil prvič predvajan na prireditvi ob letošnjem občinskem prazniku.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.06.2017 | Kultura
Prireditev ob DNEVU DRŽAVNOSTI

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo