Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Kaj morate vedeti, če organizirate ......


OBČINSKE

| |
14.04.2015      10:18
A A

Kaj morate vedeti, če organizirate prireditev?


Lepi spomladanski dnevi kar kličejo po sprehodih v naravo ali druženju s sosedi, prijatelji in znanci. Datumi javnih prireditev so že bolj ali manj znani in v občini Lukovica se bo v prihodnjih mesecih dogajalo marsikaj zanimivega. Organizatorji imajo do zadnjega trenutna polne roke dela, vendar pa številni še vedno pozabljajo, da je za izvedbo ključna že prva, zakonsko določena obveznost priprave nekega dogodka, pridobitev soglasja za izvedbo javne prireditve.


Kaj morate vedeti, če organizirate prireditev?
Kaj morate vedeti, če organizirate prireditev?
Deli:

Nina Kodrin opravlja v občinski upravi  Občini Lukovica delo višje svetovalke za pravne, kadrovske in splošne zadeve, kamor sodi tudi področje organizacije prireditev. »Vsako organizirano druženje, ki združuje skupino ljudi na določeni lokaciji in prostoru že predstavlja  prireditev,« pojasnjuje. Govorimo o športnih igrah, tekmovanjih, gasilskih veselicah in raznih druženjih, za organizacijo pa je nujno, da se 14 dni pred dogodkom izpolni (in seveda tudi odda) vloga za izdajo soglasja za izvedbo javne prireditve, objavljena na spletni strani občine (in v priponki). V celoti izpolnjeno in podpisano vlogo se nato posreduje ali dostavi občinski upravi Lukovica, zaradi izdaje soglasje. Vloga se lahko posreduje tudi preko elektronske pošte na naslov: info@lukovica.si. Seveda pa v izogib napačnemu tolmačenju se je treba zavedati, da družinski dogodki in srečanja ne zapadejo pod vrsto druženja, za katera zakonodaja predvideva prijavo prireditev in shodov, razen če dogodek predvideva zaporo občinske ceste ali uporabo občinskega zemljišča.

 

Dogodek po 22. uri

Za izvedbo večernih dogodkov, ki vključujejo tudi zapore cest, je potrebno prijaviti pri Upravni enoti Domžale. Pred tem je potrebno pridobiti soglasje občinske uprave Občine Lukovica. Rok za vložitev vloge pri Upravni enoti je minimalno 20 dni pred izvedeno prireditvijo, zato je potrebno dokumentacijo urejati pravočasno. »Kadar za popestritev prireditve skrbijo glasbene skupine in narodnozabavni ansambli ali če se predvaja glasba,  morajo organizatorji predložiti še obrazec vloge za izdajo dovoljenja za začasno obremenitev okolja s hrupom,« razlaga Nina Kodrin. V primeru, da gre za območje prireditve, ki je v lasti Občine, slednja že s samim izdanim dovoljenje izda tudi soglasje, v nasprotnem primeru pa je nujno še pisno dovoljenje lastnika zemljišča. Najpogosteje se tako zgodi, da so vloge nepopolne, odgovorne osebe niso navedene, niti niso urejeni pogoji za primerno število rediteljev (vodje varnostnih služb), …

 

Zakonski problemi se pojavijo takrat, ko gre na prireditvi kaj narobe

Če pride na prireditvi do škodnega dogodka, prej našteti dokumenti pripomorejo, da se zoži krog odgovornosti. Organizator je tako izvedel vse nujne ukrepe za varovanje udeležencev prireditve. »Pri organiziranem veseljačenju, kjer je vključen alkohol, za izvedbo prireditve pa organizator nima potrebnih dokumentov, lahko to predstavlja kazenske sankcije. Občina podpira izvedbe prireditev, vendar pa je nujno razumeti, da je lahko policija le ob ustrezni prijavi prireditve pozorna na dogajanje na nekem prostoru,« dodaja. Trudim se, da sem organizatorjem prireditev vedno na voljo za dodatne informacije in pojasnila, saj se zadevam, da priprava dokumentov, povezanih z izvedbo prireditve za organizatorje predstavlja dodatno breme.

 

O Nini Kodrin:

V občinski upravi je zaposlena že 7 let. Področje dela, ki ga opravlja zajema delo s strankami, pripravo raznovrstnih pogodb, potrjuje obratovalni čas gostinskih lokalov, izdaja soglasja za izvedbo prireditev in soglasja za prodajo izdelkov/pridelkov izven prodajaln, pripravo in vodenje razpisov predmetnega področja. Njene zadolžitve zajemanjo tudi pripravo gradiva za občinski svet, je kontaktna oseba za člane občinski svet, kot strokovna sodelavka pomaga pri delu Komisiji za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja, Statutarno pravni komisiji ter Komisiji za pritožbe občanov in organizacij, sodeluje pri delu občinske volilne komisije, sodeluje z ostalimi strokovnimi sodelavci pri izvedbi del in nalog, terenskih ogledov, po potrebi sodeluje tudi z izvajalci gospodarske javne službe in drugimi zunanjimi izvajalci na drugih področih, kjer je prisotnost pravne službe potrebna.
Priloge:
PDF
vlogazaizdajodovoljenjazazacasnoobremenitevshrupom.pdf
39146_vlogazaizdajodovoljenjazazacasnoobremenitevshrupom.pdf (413,94 KB)
PDF
vlogazaizdajosoglasjazaizvedbojavneprireditve.pdf
39146_vlogazaizdajosoglasjazaizvedbojavneprireditve.pdf (29,38 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo