Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
petek, 27.10.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Nagrada za podjetnost kmetije Pr' Vrhač


NOVICE

| |
23.09.2012      2:27
A A

Nagrada za podjetnost kmetije Pr' Vrhač


Na sejmu AGRA v Gornji Radgoni je konec avgusta potekala podelitev nagrad že 17. akcije "S kmetije za vas", ki sta jo organizirala Kmetijsko gozdarska zbornica Slovenije in Časopisno-založniška družba Kmečki glas. Ekološka kmetija Staneta Homarja iz Dupeljn, po domače pri Vrhač, je prejela posebno nagrado za podjetnost pri ukvarjanju s kompostiranjem v Kompostarni 1000 cvetov.


Stane Homar z nagrado (prvi z leve), foto: KGZS
Stane Homar z nagrado (prvi z leve), foto: KGZS
Deli:

V akciji "S kmetije za vas" sodelujejo kmetije, ki na kakršenkoli način tržijo svoje pridelke in izdelke. Torej neposredno prodajajo svoje izdelke brez posrednikov, kar zajema široke možnosti, kot so prodaja na domu, prodajni prostori na tržnicah, prireditvah, itd. Organizatorja s tem spodbujata predvsem uspešno promocijo, domiselnost, iznajdljivost in izvirnost pri trženju kmetijskih pridelkov, izdelkov ter storitev na kmetiji.

Po majskih prijavah je vse sodelujoče kmetije poleti obiskala štiričlanska strokovna komisija, ki je med drugim ocenjevala nastop in predstavitev, prijaznost in komunikacijo, urejenost in označenost dostopa do kmetije, celostno podobo kmetije, način neposredne prodaje ter prepoznavnost in embalažo.

Na podlagi teh ocen je Stane Homar 29. avgusta prejel posebno nagrado za podjetnost in ob tem dejal:»To je potrditev za kvalitetno in dolgoletno delo z lastno blagovno znamko Kompostarna 1000 cvetov.«V Dupeljnah so namreč z vztrajnostjo, s kompostiranjem se ukvarjajo že 18 let, trdim delom in predvsem kvaliteto uspeli prodreti na zahtevni trg. Pri Vrhačevih so praktično edini v Sloveniji, ki se ukvarjajo s to specifično dejavnostjo in se predstavljajo s svojo blagovno znamko. Na njihovi ekoliški kmetiji s 4,5 hektarov obledovalne površine je sicer že skoraj trideset let osnovna dejavnost konjereja. Prav konjski gnoj pa je osnova za kompost, ki ga s pomočjo ka­li­for­nij­skih dežev­ni­kov letno pridelajo približno 500 kubikov in ga nato predelajo v več vrst mešanic zemlje za različne rastline. Po dolgih letih dela so postali prepoznavni predvsem po kakovosti zemlje. Na tej podlagi je sedaj veliko lažja tudi prodaja, ki poteka predvsem preko vrt­nih cen­trov, cvet­ličarn, vrt­na­rij, kme­tij­skih za­drug, sej­mov in seveda tudi na domu. Gospod Stane nam je še povedal, da je prodreti težko. Na trgu je tako kot v drugih dejavnostih veliko cenene tuje zemlje, a kupci prepoznavajo njihov zelo kvaliteten, pa čeprav nekoliko dražji, damači produkt. Da je to prava smer pri lažji prodaji pridelkov in izdelkov slovenskih kmetij je povedal tudi predsednik Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije Cvetko Zupančič:»Včasih je manjša proizvodnja boljše in hitreje prodana kot večja, saj ima svojo kakovost, ki jo z množično proizvodnjo ne moremo doseči
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo