Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.02.2018

oblačno
Danes bo oblačno. Predvsem v južni in vzhodni Sloveniji bo občasno rahlo snežilo, drugod v notranjosti Slovenije bo količina padavin zelo majhna, v večjem delu zahodne Slovenije pa bo suho. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 2, na Primorskem do 7 °C.
-1°C | 3°C
četrtek, 22.02.2018
-1°C | 0°C
petek, 23.02.2018
-1°C | 1°C
sobota, 24.02.2018
0°C | 0°C
nedelja, 25.02.2018
-5°C | -6°C
Opozorila
Sreda, 21.2.2018 ob 6h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-1°C
3°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

ZAČETEK DEL NA KANALIZACIJI V ŠENTVIDU PRI ......


OBČINSKE, OBVESTILA

| |
19.12.2012      7:05
A A

ZAČETEK DEL NA KANALIZACIJI V ŠENTVIDU PRI LUKOVICI


V naselju Šentvid je Občina Lukovica začela urejati kanalizacijsko infrastrukturo in sicer kanalizacijo za odvajanje fekalnih vod.


Deli:

Obstoječa kanalizacija na tem območju je še mešanega sistema. V kanal se tako iztekajo vse meteorne vode iz streh, cest in fekalne prelivne vode iz greznic. Kanali potekajo v smeri proti glavnemu kolektorju, ki vodi do CČN Lukovica.

 

Predmet tega projekta je ločen kanal za fekalne odpadne vode, medtem ko obstoječa kanalizacija ostane nespremenjena za odvajanje meteorne odpadne vode. Fekalne vode iz objektov se zberejo ločeno od meteornih in se vodijo preko novo projektirane kanalizacije do glavnega kolektorja, ki vodi do CČN Lukovica. Na fekalno kanalizacijo bo dovoljeno priključevati samo odpadne vode iz objektov, ki ustrezajo pogojem »Uredbe o emisiji snovi in toplote pri odvajanju odpadnih voda iz virov onesnaževanja« - Ur.l. RS št. 35/96, 21/03, 2/04, 41/04 in 47/05.

 

Zaradi zmanjšanja dotoka meteornih vod se bodo stroški na CČN Vrba zmanjšali, saj bo obremenjenost le-te manjša.

 

Hišni priključki se bodo izvedli na novo, tako da se obstoječe greznice ukinejo. Tako se bodo izvedli hišni priključki iz cevi z revizijskim priključnim jaškom na parceli lastnika.

 

Z izgradnjo bo tako dokončno rešeno odvajanje odpadnih vod na tem območju.

 

Dela se bodo izvajala do konca maja prihodnjega leta. Vse krajane, ostale občane in vse mimoidoče prosimo za razumevanje, saj bo promet na tem območju moten, ker se bo večina del izvajala po javnih cestah. Za obvoze in temu primerno prometno signalizacijo bo poskrbljeno.

 

O nadaljnjih delih vas bomo še obveščali.

 

Vanja Pograjc, občinska uprava
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 01
Izšla: 01.02.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 21 22 23 24 25 26 27 28 1 2
21.02.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo