Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Ponoči se bo od zahoda postopoma pooblačilo, nekaj jasnine bo zjutraj še na severovzhodu. Tam bo ponekod pihal jugozahodnik. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do 6, na Primorskem od 7 do 10°C.
6°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 4°C
ponedeljek, 27.11.2017
-3°C | 5°C
torek, 28.11.2017
-4°C | 6°C
sreda, 29.11.2017
2°C | 2°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Zaključna prireditev Slomškovega bralnega ......


KULTURA

| |
29.04.2013      22:18
A A

Zaključna prireditev Slomškovega bralnega priznanja 2012/13


Letošnje že trinajsto leto branja za Slomškovo bralno priznanje, smo sklenili z zaključno prireditvijo na Ponikvi v soboto 20. aprila. Slomšek je mlade in odrasle svojega časa vabil k branju z besedami: »Le kaj pametnega si izvolite v branje, da ne boste časa in denarjev izgubljali, si pošteno srce in pamet kalili. Berite in kar ste brali, dobro preudarite!« Besedam, ki jih je izrekel blaženi Slomšek že nekaj let sledijo tudi bralci in animatorji SBP iz Brda, čeprav je ob poplavi knjig, revij in elektronskih medijev v današnjem času vse težje presoditi, kaj naj beremo. Bralna akcija se je z leti razširila tudi med predšolske otroke in odrasle bralce, ki uspešno berejo tudi v naši župniji .


Deli:

Po kraljestvu besed smo se tokrat sprehodili na povabilo Slovenskega katehetskega urada, ki poleg Mohorjeve založbe skrbi, da dobi bralec za svoje branje tudi priznanje in če bere že več let tudi kipec blaženega Slomška kot pastirčka. Tokratno srečanje smo začeli v Osnovno šoli  Blaža Kocena na Ponikvi, kjer so nam pred začetkom uradnega dela peli in igrali animatorji. Pozdrav in  dobrodošlico v Slomškovih krajih sta nam zaželela ravnateljica OŠ Andreja Ocvirk in  domači župnik Alojz Kačičnik, nato pa smo si ogledali predstavo "Učilnica pod orehi", ki govori o otroških letih  blaženega Antona Martina Slomška. Z zanimanjem smo ji prisluhnili, kajti drugi del našega srečanja, takoj po podelitvi priznanj najboljšim župnijam in posameznikom , se je nanašal na življenje in delo blaženega Slomška. Pot po Slomškovih stopinjah se je imenovala naša naloga in podali smo se  od postaje do postaje in nabirali črke, ki smo jih vpisovali na liste , da smo dobili pravi odgovor, ki je lahko prinesel zanimivo knjižno nagrado. Tudi tokratno druženje smo zaključili s sveto mašo, med katero sta nam spregovorila  Janez Žakelj o nastanku sveta in domači župnik Alojz Kačičnik o iskanju smeri v katero bomo šli. Ugotovitve obeh sta enaki, da več kot beremo, lažje bomo našli pravo smer , še posebno , če bomo  z veseljem segli tudi po knjigi življenja -Svetem pismu. Po podelitvi  nagrad, ki so jih prispevali  založbi Družina in Mohorjeva, tistim, ki jim je žreb naklonil srečo, smo se podali še do Slomškove domačije, kjer smo zaključili tokratno druženje na Slomu. Za animatorje in bralce SBP v naši župniji pa s tem še ni bilo konec druženja za to leto, saj se bomo še srečevali do zaključne prireditve  v mesecu maju.   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 09
Izšla: 23.11.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.11.2017
Danes ni dogodkov.
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo