Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Danes bo deloma sončno s popoldansko spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bodo nastale krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 30°C
torek, 27.06.2017
18°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 9h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
21°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Potepanje po Dolenjski


TURIZEM

| |
22.07.2013      21:11
A A

Potepanje po Dolenjski


Čas dopustov lahko izkoristimo tudi za oglede znamenitosti kraja v katerem počitnikujemo, ali pa se odpeljemo na krajši enodnevni izlet kakšen drug dan. Nedelja je prav primerna za skok do bližnjih, manj poznanih krajev in njihovih znamenitosti. Sicer ima Slovenija dovolj območij, krajev in znamenitosti tako, da si je za ogled le teh vredno vzeti čas.


Deli:

Tokrat sem se pridružil z članom  in članicam OO NSi Lukovica odpravil na njihovem potepanju po delu Dolenjske. Nedelja 14. julija je bil dan, ko smo se odpravili na naš potep in s seboj povabili  še prijatelje, sosede in znance. Prvi postanek smo izkoristili za jutranjo kavico in košček potice, ki jih je za vse spekla Veronika Kotnik. Glavni cilj na naši poti je bil kraj Šentrupert, kjer smo po razlagi zgodovine cerkve in kraja, ki se razteza okoli cerkve sv. Ruperta, bili še pri sveti maši. Nato smo se peš odpravili le nekaj metrov proč v Deželo kozolcev. Vodička Alenka Lamovšek nas je popeljala od kozolca do kozolca in  nas seznanili z zgodovino nastanka kozolcev. Od popolnoma preprostih naprav za sušenje do mogočnih kozolcev, ki so slovenska arhitekturna posebnost. Čeprav je jezik naši vodički kar dobro tekel, smo ji ponudili še hladno domače pivo Rokovnjač, saj v vročini govoriti tolikim obiskovalcem žejen pa res ne gre. V bližnji domači gostilni smo si privoščili okusno kosilo, po njem smo nadaljevali pot do konjeniške kmetije Bistra, kjer smo si poleg konj ogledali še manjši živalski vrt. Biti v deželi cvička in ne spoznati resnice o nastanku le tega pa res ne gre. Zato smo se podali še med dolenjske griče v Grajsko klet Špolar. Tu samo izvedeli vse o cvičku, saj nam je gostitelj natančno razložil koliko katere vrste grozdja mora biti , da dobimo pravi cviček. Pokusili smo še  več drugih vrst vin in spoznali gostoljubnost Dolenjcev. Ker je poleg cvička Dolenjska poznana tudi po pesmi, so mlajši raztegnili meh harmonike, starejši dodali svoj glas in vzdušje je bilo tisto pravo veselo, prijetno in razigrano vse do prihoda domov. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo